Учора, 26 квітня в Івано-Франківському краєзнавчому музеї презентували археологічні знахідки пшеворської культури.
Завідувач відділу археології Марія Вуянко зауважує, що знахідки датуються ІІ - ІІІ століття нашої ери.
«У воїнів був обряді трупоспалення. Після цього рештки кісток поміщали у глиняні глечики. А речі воїнів, мечі - нищились, згинались», - розповідає вона.
Реставратор Валерій Твердохліб зауважує, що під час реставрації речей знайдених у селі Підпечари стикнулись з тим, що метал важко піддавався реставрації. Загалом на ці роботи витратили рік.
За словами директора краєзнавчого музею Ярослава Штиркало, музею також подарували кілька речей знайдених в селі Коростовичі Галицького району. Після опрацювання знахідок з’ясувалось, що вони являють собою супровідний обрядово-поховальний інвентар ранньоримського періоду. Серед них – меч, наконечники дротика, кресало, фібули, шпора, бронзова та керамічні посудини.
«У поховальному обряді використовувався меч з клеймос C F. Окрім того, на ньому є окремі кріплення жовтого металу. На інших знахідкам, які колись віднаходили в Україні ні клейма, ні кольорового кріплення не було», - додає він.
Історик Сергій Адамович подякував всі, хто долучився до реставрації знайдених речей.
«Ми жили цими пшеворськами, бо ті, з ким ми комунікували казали, що один і другий скарб суттєво змінюють концепцію поширення пшеворської культури у східній Європі», - акцентуваав Адамович.