Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

У Києві викрили телекомунікаційний центр, який викрав у громадян 9 млн грн

фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
фото - пресслужба СБУ
1/5
Кіберфахівці Служби безпеки України у Києві припинили функціонування підпільного телекомунікаційного центру, організатори якого привласнювали кошти українців та іноземців під виглядом участі у міжнародних інвестиційних проєктах.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес двоє громадян України та іноземець. Ділки розробили і адміністрували спеціалізоване програмне забезпечення, яке імітувало торги на міжнародних біржах та криптовалютних проєктах. Вони також створили мережу так званих «фішингових» вебресурсів – копій сайтів міжнародних інвесткомпаній.

Потенційних «інвесторів» організатори заманювали на підконтрольні ресурси через «ботмережу» рекламних аккаунтів у популярних соцмережах. Потім зловмисники втручались у роботу систем електрозв’язку і телефонували «жертвам» з підмінених закордонних номерів телефонів. Вони виманювали кошти нібито для інвестицій та привласнювали їх.

Учасники угруповання переводили гроші у готівку через низку обмінних операцій з використанням криптовалют, електронних систем та банківських карток. Рахунки були оформлені на так званих «грошових мулів» – людей, банківські карти яких є «транзитними» для привласнених коштів.

Зловмисники також заробляли на наданні послуг «аутсорсу» іншим шахрайським проєктам. Задокументовано, що до оборудки організатори залучили понад 100 найманих працівників.

З початку року шахраї привласнили майже 9 млн грн вкладників.

У ході обшуків за місцем розташування центру правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні пристрої;
  • зразки програмного забезпечення, що використовувались для привласнення коштів та виведення їх на криптогаманці;
  • інші докази протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 200 та ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення організаторам схеми про підозри.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ