Слухай онлайн
Історія

У Львові археологи продовжують дослідження біля церкви Миколая

1/2
Старий цвинтар та конструкції храму ще княжих часів виявили археологи під час рятівних робіт поблизу церкви Святого Миколая – однієї з найдавніших святинь Львова. Археологічні дослідження, що тривають вже майже два місяці, поставили перед науковцями низку запитань.

Про це йдеться на сайті НДЦ «Рятівна археологічна служба».

«Навіть ті незначні обсяги археологічних робіт, які вдалось виконати, дали багато інформації та поставили чимало питань.

Вже у перші дні розкопок ми натрапили на поховання. Загалом на сьогодні їх виялили майже 30. Такі знахідки були очікувані, адже довкола церкви Святого Миколая розташовувася цвинтар. Сподівання були також на цікаві матеріали княжих часів.  Очевидно, що первісна церква була цілком іншою, ніж нинішня. Однак, ми не маємо відповіді ні коли вона була споруджена, ні як виглядала», - розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

За його словами, ситуація з реставрацією церкви Святого Миколая ще раз показала, що у Львові недостатньо уваги приділяють археології. Адже археологічні дослідження поблизу храму почались лише з початком реставраційних і будівельних робіт.

«Відповідно до нормативно-правових актів, археологічні дослідження на цій території, тим більше на пам’ятці національного значення, повинні бути у складі комплексних наукових досліджень, які передують розробці проекту реставрації пам’ятки. Натомість археологам довелось працювати паралельно з будівельниками і, досить часто, в авральному порядку. Можливо, якби проект реставрації був виконаний належно і з урахуванням усіх вимог, сьогодні ми би мали не лише низку питань, але і відповідей», - переконаний Олег Осаульчук.

За його словами, дивно, що проект реставрації не передбачав археологічних досліджень. До того ж, така ситуація у Львові, на жаль, трапляється не вперше, можна сказати, що є закономірною.

Нагадаємо, що раніше археологи «Рятівної археологічної служби» виявили частину давнього цвинтаря під час  досліджень поблизу однієї з найстаріших церков Львова - церкви Святого Миколая, що на вулиці Богдана Хмельницького.

Науковці зафіксували приблизно десяток поховань, що датуються не пізніше ніж кінець XVIII ст. Поховання простежуються на глибині від півметра до 2,5 метра від нинішньої поверхні.

Археологічні дослідження на прицерковній території відбуваються в рамках проведення реставраційних робіт храму. Зокрема, тут облаштовують водовідведення, що має запобігти замоканню фундаментів. Точна дата будівництва храму невідома, однак, за деякими джерелами, у 1300 році церква уже існувала, однак потім кілька разів перебудовувалась.

Археологічні роботи розпочались всередині квітня і триватимуть до середини травня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");