Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

У Львові четверо велосипедистів потрапили в аварії

У Львові минулої доби, 24 серпня, у трьох районах міста (Сихівський, Франківський, Залізничний) зафіксовано чотири дорожньо-транспортні пригоди за участі велосипедистів. Правоохоронці закликають водіїв двоколісних транспортних засобів дотримуватися правил дорожнього руху, повідомили у Відділі комунікації поліції Львівської області.

Так, 24 серпня о 19.30 рухаючись по вулиці Стуса, 41-річний львів’янин, керуючи велосипедом, в’їхав  у припаркований на узбіччі дороги автомобіль «Фольцваген Пасат». Постраждалого велосипедиста із травмами госпіталізовано.

Цього ж дня, о 21.15 на вулиці Княгині Ольги, водій автомобіля  «Опель Астра» скоїв наїзд на 20-річного велосипедиста,  жителя Львова. Юнак отримав тілесні ушкодження і після надання медичної допомоги був відпущений додому.

На вулиці Городоцькій у Львові, 24 серпня о 18.00,  водій автомобіля «Мерседес» скоїв наїзд на велосипедистку. 28-річна львів’янка  внаслідок ДТП отримала забої обличчя та грудної клітки.

Ще одна дорожньо-транспортна пригода сталася вночі на перехресті вулиць Любінська – Петлюри. Водій автомобіля «Опель Кадет» здійснив наїзд на 11-річного велосипедиста. Неповнолітнього львів’янина було доставлено до лікарні де в нього діагностували забій стегна.

За фактами ДТП проводиться розслідування. Вирішується питання про відкриття кримінальних проваджень за ознаками правопорушення передбаченого ч.1 ст.286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху, - карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років).

Правоохоронці Львівщини закликають усіх учасників дорожнього руху неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху. Від вашої поведінки залежить безпека на дорозі. Взаємна повага учасників дорожнього руху допоможе уникнути дорожньо-транспортних пригод та їх тяжких наслідків!

Нагадуємо, які правила потрібно виконувати велосипедисту на дорозі.

Велосипед – це не тільки транспорт для відпочинку, спорту і подорожей, але ще й велика відповідальність. Незалежно від того, де саме ви переміщується на улюбленому транспортному засобі, бажано не тільки знати правила дорожнього руху, але  і дотримуватися їх.

Окрім дотримання всіх основних правил, велосипедисту необхідний зручний, яскраво розмальований одяг.

Велосипедисти і пішоходи є повноправними учасниками дорожнього руху, однак не варто сподіватися на те, що всі автомобілісти знають правила та із задоволенням поступаються дорогою в потрібний момент. Якщо ви бачите, що для вас безпечніше буде пропустити автомобіль, краще зробіть це.

Загальні правила поведінки на дорогах України

Варто пам’ятати, що пересування по дорогах загального користування дозволяється особам від 14 років, молодшому поколінню велолюбителів можна пересуватися тільки по дворах, житлових зонах, дачних ділянах і т.д. Перш, ніж виїжджати на проїжджу частину, слід упевнитися, що ваш транспортний засіб до цього готовий.

Так, велосипед повинен бути справний, обладнаний світловідбивачами (ззаду – червоного кольору, спереду – білого, а по боках – оранжевого), звуковим сигналом і фарою (в тому випадку, коли планується поїздка в темний час доби).

Також слід пам’ятати, що якщо ви виїхали  на велосипедну доріжку, то пересуватися ви можете тільки по ній, виїзд на проїжджу частину буде вважатися порушенням. До речі, їздити по пішохідних доріжках і тротуарах також заборонено. Велосипедисти повинні поступатися дорогою іншим транспортним засобам, якщо велодоріжка перетинається з дорогою не на перехресті.

 Вантаж не повинен заважати керувати велосипедом, тому тут важливі не тільки його габарити, але і вага. Що ж стосується правил, то вони досить суворі: вантаж не повинен виступати на всі боки (зліва чи справа) більше, ніж на 40 см, і не більше ніж на 1 метр спереду або ззаду.

Велосипедистам забороняється:

триматися під час руху за інші засоби пересування;

знімати ноги з педалей;

прибирати обидві руки від керма;

перевозити дорослих пасажирів (дозволяється перевезення дітей до 7 років в спеціально обладнаному кріслі);

буксирувати велосипеди, а також причепи.

Правила поведінки велосипедиста на міських дорогах і шосе

В Україні правосторонній рух, при цьому рух на велосипеді має здійснюватися по крайній правій смузі якомога ближче до узбіччя. Перед виконанням маневру велосипедист зобов’язаний подати знак іншим транспортним засобам.

Знаком повороту наліво може служити витягнута в сторону ліва рука. Знак повороту вправо – ліва рука, зігнута в лікті. Однак так як деякі водії не пам’ятають правила зігнутої руки, краще подавати знак повороту направо правою ж рукою. Якщо ж ви збираєтеся зупинитися, то слід подати знак у вигляді піднятої вгору руки.

Якщо ви збираєтеся об’їжджати припарковану машину, то слід заздалегідь подати знак у вигляді виставленої в сторону руки і плавно почати брати лівіше, або не опускаючи руки, або періодично піднімаючи її знову.

Якщо ви їдете по головній дорозі, а з другорядної виїжджає автомобіль, то краще пригальмувати і упевнитися, що водій вас бачить.

Уважність необхідна і при об’їзді припаркованої машини: якщо в ній хтось є, то слід об’їжджати на відстані відчинених дверцят, якщо ж машина порожня, то слід їхати максимально близько до неї, щоб не заважати автомобілям, що рухаються по другій смузі.

Для найбільш безпечного здійснення маневрів бажано мати дзеркало заднього виду або ж камеру, що передає зображення дороги на екран.

Знати правила руху для велосипедистів недостатньо, слід знати і враховувати правила дорожнього руху для водіїв інших транспортних засобів і для пішоходів.

Будьте уважними на дорогах, дотримуйтеся Правил дорожнього руху, і нехай вам щастить!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ