У Львові два дні тому встановили риштування та вже розпочали роботи щодо демонтажу аварійної стели “Монумента слави”, який свого часу встановили напам’ять про червону армію. Про це з місця подій повідомила журналістка Гал-інфо.
"Торік за результатами засідання робочої групи одним з пунктів, який ми проговорювали щодо долі монумента слави було обстеження цього комплексу. За результатами обстеження було з’ясовано, що 30-метрова стела перебуває в аварійному стані. Оскільки комплекс ані в кого не перебував на балансі, тому було вирішено, щоб Галицька районна адміністрація, на чиїй території він розташований, виступила замовник робіт.
Спершу ми звернулись до “Львівської політехніки” за технічним висновком, аби розуміти, яким чином необхідно виконувати протиаварійні роботи. Результати свідчать проте, що стела підлягає демонтажу. Опісля чого ми обгородили територію. Варто зауважити, що конструкція складна, тому для якісної огорожі необхідно було зробити складне бетонування огорожі завглибшки 1,5 — 2 метри задля безпеки людей.
Як відомо, торік було тричі оголошено тендер, аби визначити виконавця робіт. Проте жодного разу ніхто не подався. Опісля чого розпочалась переговорна процедура. Галицька районна адміністрація підписала угоду з однією компанією, як вже публічно анонсувала про початок робіт. Але через півтора тижні ми отримали від них лист про те, що вони через вихід із ладу основних засобів не зможуть проводити необхідні роботи.
Тому на початку цього року було підписано угоду з іншої компанією - ФОП "Роман Хома". Два дні тому встановили риштування і альпіністи вже приступили до робіт. Спершу вони зніматимуть поступово аварійні плити. Важливі елементи самого комплексу цієї стели будуть передані в музей Території терору, що на вулиці Чорновола.
Що буде на місці львівського Монумента слави і де подінуть рештки?
Вартість робіт становить близько 300 тисяч гривень. Щодо термінів завершення демонтажних робіт важко сказати. Це може залишити не тільки від специфіки конструкції, а й від погодних умов", - розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
До демонтажних робіт зараз підрядник залучив 5 працівників-альпіністів, які мають досвід виконання схожих робіт.
«Зараз розбираємо гранітні плити і тоді, поступово, будемо демонтовувати бетонну конструкцію. До роботи зараз залучено 5 працівників. Складність робіт у тому, що працювати доводиться на висоті. Тому працюють альпіністи, які мають досвід таких робіт. Наразі використовуємо в роботі лише підручні засоби — відбійні молотки. Крани поки не залучаємо до роботи», — повідомив керівник підрядної організації Роман Хома.
Нагадаємо, відповідно до розпорядження міського голови Львова № 202 від 17 травня 2017 р., розглянувши звернення Почесного громадянина міста Львова, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв’язня радянських таборів Ігоря Калинця, було створено робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській. Очолює робочу групу Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
Відбулося декілька засідань робочої групи. Під час одного з них було озвучено, що частина елементів конструкції пам’ятника Монумент Слави знаходиться в гостро аварійному стані.
Відтак 23 лютого 2018 року виконавчий комітет затвердив рішення «Про вжиття заходів з усунення аварійності Монумента бойової слави радянських збройних сил на вул. Стрийській», відповідно до якого Галицька районна адміністрація визначена замовником проведення першочергових протиаварійних робіт Монументу Слави. Мова йде про стелу, заввишки 30 метрів, де було виявлено гостроаварійні елементи.
Відповідно було замовлено дослідження у НУ «Львівська політехніка», щодо технічного стану ключових конструкцій пам’ятника.