Слухай онлайн
Культура  |  Історія

У Львові покажуть виставку “Давній Пліснеськ: минуле сховане під землею”

10 вересня 2019 року о 12.00 у сквері “На валах” відкриють вуличну виставку під назвою “Давній Пліснеськ: минуле сховане під землею”. Про це сьогодні, 6 вересня, Гал-інфо повідомили організатори заходу.

На виставці археологи презентують попередні результати проекту з комп’ютерної реконструкції та створення 3-D моделі Пліснеська, одного з найбільших городищ Східної Європи (площа укріплень –  понад 250 га), який реалізовується у рамках програми “Створюємо інноваційний культурний продукт” за сприяння Українського культурного фонду. Над створенням 3-D моделі пам’ятки працюють історики, археологи, архітектори, етнологи, дизайнери та IT-спеціалісти. Проект має на меті відтворення динаміки локальних і загальних процесів виникнення, розбудови й занепаду житлово-господарської, виробничої забудови, фортифікацій середньовічного Пліснеська протягом різних історичних періодів його розвитку. Тож на восьми банерах буде висвітлено планувальну структуру Пліснеського археологічного комплексу, найцікавіші артефакти та окремі елементи 3-D моделювання городища у статиці.

На відкриття виставки прийдуть: т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук; співробітники Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”: Володимир Шелеп, Віталій Ляска, Андрій Филипчук.

Додамо, що виставку організував Комунальний заклад Львівської обласної ради “Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ". Побачити експозицію можна буде до 23 вересня 2019 року.

Нагадаємо, що учора, 5 вересня, відбулось відкриття виставки легендарного українського карикатуриста Анатолія Василенка.  

Довідка.

Пліснеський археологічний комплекс – це унікальна сукупність різночасових пам'яток, насамперед середньовічної доби, які нині перебувають на території та в околицях села Підгірці Бродівського р-ну Львівської обл. До складу комплексу входять давньослов'янський культовий центр кінця VІІ–Х ст., слов'янське городище ІХ–Х ст., літописне місто ХІІ–ХІІІ ст. (згадане у “Слові о полку Ігоревім”), курганний могильник ХІ — поч. ХІІ ст. (тут поховані варязькі дружинники) та  Підгорецький, здавна іменований як Пліснеський, монастир. З 15 вересня 2015 року комплекс входить до складу “Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Фонд, впроваджуючи нові механізми надання орієнтованої на результат конкурсної державної фінансової підтримки ініціативам у сфері культури та креативних індустрій, сприяє творенню розвиненої екосистеми культури та креативності в Україні, яка уможливлює породження та розповсюдження в суспільстві нових сенсів та спільних цінностей, а також сприяє збереження культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.  

Контактна особа: Володимир Шелеп, 068-046-46-89.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");