Слухай онлайн
Культура

У Львові презентують виставку живописних полотен Теодозія Салія

У п’ятницю, 15 листопада, у Домі Франка, відкривається виставка живописних полотен Теодозія Салія ʺЧитаючи Франкаʺ. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
У Львові презентують виставку живописних полотен Теодозія Салія

Полотна створені упродовж 2017–2019 років, в них автор творчо переосмислює образи з відомих поем Івана Франка, зокрема ʺІван Вишенськийʺ, ʺМойсейʺ, ʺПохоронʺ, поезію зі збірки ʺЗівʼяле листяʺ та інші.

Глибинна філософська сутність Франкових поем, його інтимна та пейзажна лірика в інтерпретації Теодозія Салія відобразилася у візуальному ряді картин – яскравих, побудованих на смислових і зорових контрастних, сповнених символізму. Своїми роботами автор демонструє, що Франкові думки і переживання, які він концептуально переосмислив, є близькими і зрозумілими нашим сучасникам.

Відкриття виставки о 16:00 год.

Довідково

Теодозій Салій народився 27 вересня 1943 року в м. Жидачеві Львівської області. У 1965 році закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва (нині коледж ім. І. Труша), а в 1974 році – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні Львівська національна академія мистецтв).

Доцент кафедри графічного дизайну цієї академії. Заслужений діяч мистецтв України.

Учителі з фаху – Данило Довбошинський, Теофіл Максисько, Вітольд Манастирський, Мирон Вендзилович, Михайло Курилич, Мирон Яців, Володимир Патик.

Працює в галузі станкового живопису і графіки. Член Національної спілки художників України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");