Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане VII. Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 15-30 серпня.
Цьогоріч в його межах вісім унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія.
Основною концепцією цьогорічного, вже сьомого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам'ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.
Беручи до уваги нові умови та обмеження, які склалися, частина подій транслюватиметься онлайн. Саме у такий спосіб цьогоріч відбудеться культурний обмін між фестивалями «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові»: гості польського фестивалю матимуть нагоду переглядати події, що відбуватимуться у Львові, також на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії запланована трансляція краківської події.
У 2020 році львівський фестиваль об’єднає кілька наскрізних тем. Перша з них буде пов’язана із річницями двох вагомих постатей світової історії – 100-річчям із дня народження Кароля Войтили, більш відомого світові як Папа Римський Іван Павло ІІ, та 155-річчям із дня народження митрополита Андрея Шептицького.
Львівські музиканти вшанують пам’ять цих постатей святковими концертами. Зокрема, на площі біля Собору святого Юра, де встановлений пам’ятник Шептицькому, 15 серпня відбудеться відкриття фестивалю. Наступного дня, 16 серпня, музиканти Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» виступлять у церквах сіл, із якими пов’язані сторінки життя Івана Павла ІІ та Андрея Шептицького – у селах Віжомля та Прилбичі Яворівського району Львівської області.
Ще однією наскрізною лінією фестивалю стануть події у знакових історичних локаціях міста та місцях, звідки проглядаються неповторні та унікальні архітектурні споруди Львова. Зокрема, у 23 серпня за участі АКО «Віртуози Львова», який виступить під орудою Сергія Бурка, на оглядовому майданчику готелю «RIUS» відбудеться концерт «Панорама старого міста». Наступного дня, у 29-ту річницю Незалежності України святкову програму на подвір’ї Палацу Потоцьких представить квінтет духових інструментів «Lemberger Gold Brass».
Дві останні події фестивалю «Музика в старому Львові» теж будуть пов’язані із знаковими для міста локаціями. 29 серпня сольну програму у Львівському музеї історії релігії представить Михайло Гончаров. Фінальним акордом фестивалю стане подія «Шляхетне бароко», що відбудеться у Львівській національній філармонії.
Квитки можна придбати у касі філармонії (з 15.00 до 18.00) та перед подіями.
Із детальною програмою подій можна познайомитись за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/