Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові відбудеться лекція про доробок Олени Кульчицької в етнографії

У четвер, 14 березня, у Львівському палаці мистецтв відбудеться лекція завідувачки Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької Любові Кость «Народний одяг західних областей України в акварелях Олени Кульчицької». Про це інформує ЛОР.

Під час лекції відвідувачі познайомляться із унікальним творчим доробком видатної української художниці Олени Кульчицької в галузі етнографії – її збіркою «Народний одяг західних областей України», що налічує 426 творів у різних техніках: акварелі, графічні зарисовки тушшю, пером та олівцем, лінорити. Етнографічні зарисовки художниця створила впродовж 1910-1953 років.

Під час лекції будуть продемонстровані акварелі із взірцями народної ноші кінця XIX- першої третини XX ст. із різних історико-етнографічних регіонів Західної України: Поділля, Покуття, Буковини, Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Волині і Полісся, а також із етнічних українських земель, які після Другої світової війни опинилися у складі Польщі чи Словаччини. Серія охоплює різноманітні зразки і типи народної ноші: жіноче та чоловіче вбрання, щоденний і святковий, літній і зимовий, весільний одяг майже кожного етнографічного регіону.
Підсумком праці Олени Кульчицької у галузі етнографії стало видання альбому «Народний одяг західних областей УРСР» (Київ, 1959), що вміщував 74 таблиці, виконані художницею на основі її замальовок, а також анотації до них Ірини Гургули. У видавництві «Апріорі» 2018 року вийшов друком альбом-каталог «Олена Кульчицька (1877-1967). Народний одяг західних областей України (зі збірки НМЛ ім. Андрея Шептицького)», упорядники Любов Кость і Надія Ленько. Тут здійснено перевидання альбому О.Кульчицької, доповненого значною кількістю акварелей народного вбрання, які не увійшли до першого альбому 1959 року, та каталог усієї збірки. Репродукції до сучасного видання здійснено з оригінальних акварелей художниці». – розповіли організатори.

Подія організована у співпраці Українського фотографічного товариства, Львівського Фотомузею, Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької та Львівського палацу мистецтв.

Початок – 17.00

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ