З нагоди 35-ї річниці Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» 26 листопада у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівська національна філармонія ім. М.Скорика» відбулася урочиста академія. Про це повідомляє ЛОР.
10 листопада 1989 року у львівській Пороховій вежі відбулися установчі збори, на яких було прийнято рішення про заснування товариства «Надсяння» – об'єднання українців, переселених з етнічних українських земель з регіону Надсяння (теперішня Польща).
Засновниками «Надсяння» були відомі львів'яни Любомира Яросевич, Дарія Саєнко, Марта Братун, Петро Дзиндра, Дмитро Лопачак, Роман Кудлик. Головою товариства було обрано Володимира Середу, який керував «Надсянням» 28 років, до 2018 року. Його наступницею стала Соломія Риботицька.
«Всі 35 років товариство «Надсяння» залишається осередком збереження національної пам'яті, популяризації культурної спадщини Надсяння та підтримки української ідентичності.
Попри виклики й повномасштабне вторгнення росії, товариство організовує проєкти, концерти, презентації книжок, культурні та просвітницькі заходи, як на Львівщини, так і на теренах Надсяння.
Сердечно дякую українцям Польщі та полякам за допомогу Україні та Збройним силам України. Саме Народний дім у Перемишлі став прихистком для українців, які тікали від війни», – зазначила голова товариства, депутатка Львівської обласної ради Соломія Риботицька.
З нагоди 35-ї річниці Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» 26 листопада у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівська національна філармонія ім. М.Скорика» відбулася урочиста академія.
Гостями заходу стали надсянці з Львівщини та закордону, представники товариств «Любачівщина», «Холмщина», «Устріки», «Бойківщина» та «Лемківщина», депутати Львівської обласної ради.
У виконанні аматорського хору «Надсяння» (Народний дім Сокільник) під керівництвом диригента та композитора Володимира Пасічника прозвучала пісня товариства «Де срібнолентий Сян пливе».
Колектив також виконав хорові твори Вербицького, Копка, Кашубинського, Матюка, Людкевича, Гайворонського, Лопатинського, Нижанківського, Людкевича, Скорика, Січинського, Ярославенка, Лисенка.
Під час урочистої академії виступили театр танцю «Яворики» (Новояворівськ) та оперна співачка Юстина Блюй (Перемишль, Польща).
З нагоди ювілею у філармонії презентували виставку «Розвіяні чужими вітрами», яку підготував КЗ ЛОР «Львівський історичний музей», а також нові друковані видання присвячені історичній і культурній спадщині українців.