Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові вимушено переміщені українці організували вертеп

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/2
Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити вертеп разом зі своїми сусідками по поверху. До спільної справи залучили чимало мешканців містечка – і дорослих, і дітей, аби підтримувати українські традиції. Про це повідомляє ЛМР.

«Різдво – це дуже велике свято і хотілось не тільки колядки співати, а й якесь дійство зробити. Виникла така ідея, навіть не знаю звідки, що я запропонувала нашим дівчатам старшим, запропонувала дітям, всі підтримали мене і ми почали готувати вертеп», - ділиться Ірина з Краматорська.

Ірина разом з своїми сусідками Галиною з Рубіжного, Надією з Часового Яру та Іриною з Нікополя розпочали активну підготовку. Також звертались до місцевих жінок за ідеями сценарію вертепу.

«Передивилися багато відео та тексту і дійшли до свого. Роздали слова та почали шити костюми. Репетиції проводили щодня після роботи, тобто увечері і деколи аж до ночі», - доповнює Ірина Шелест.

Усі костюми жінки пошили власноруч. До створення образів долучались і діти.

«Ми робили костюми з усіх підручних матеріалів, які тільки могли знайти. В секонд-хенді також купляли, де могли – там і знаходили. Передивлялися вертеп і кожному герою робили відповідний костюм», – розповідає Галина Бойко з Рубіжного.

Найважче робились крила ангелів. Матеріал для основи замовляли в Ужгороді. Найлегше – костюми пастушків та костюм циганки. Дзвіночки, капелюхи, намиста – усе своє. Одну зірку зробили своїми руками, другу зірку зробив один з мешканців, який працює з деревом. У свій вихідний чоловік вийшов на роботу та вирізав форму зірки із дерева, зробив ручку та приніс у модульне містечко.

«Ми любимо Україну, шануємо її традиції і дотримуємось їх. Не хочемо, щоб казали, що ми переселенці і щось там не так. Ні, ми всі українці, любимо свою Батьківщину і хотіли зробити приємне для себе і для людей», - доповнює Ірина з Нікополя.

Усі одноголосно вирішили, що колядуватимуть на Збройні Сили України, тож усі зібрані кошти передадуть на потреби військових.  

«Ми виступали у містечку на Святвечір. На Різдво вже заходили у будиночки, піднімалися на поверхи, людям було дуже цікаво. Також ми ходили до магазинів поруч, в один нас не пустили, то ми були поруч з торговим центром, львів’яни підходили до нас і ми разом колядували та збирали гроші на ЗСУ», - розповідає Надія з Часового Яру.

До слова, мешканці модульного містечка на Сихові постійно допомагають захисникам: плетуть для воїнів ЗСУ маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки. У 2024 році виготовили та передали 100 сіток, а за весь час – майже 200. Також постійно передають продукти для Львівської волонтерської кухні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ