Слухай онлайн
Культура

У межах фестивалю "Віртуози" у Львові виступатиме піаніст Данило Саєнко

З 15 травня до 9 червня у Львові триває 38 Фестиваль музичного мистецтва ʺВіртуозиʺ, - повідомляє прес-служба ЛОДА.

У суботу, 1 червня, о 18:00 год у межах фестивалю у Львівській національній філармонії український піаніст Данило Саєнко виконає твори відомих композиторів.

Данило Саєнко розпочне вечір виконанням фортепіанної сонати мі мінор Ф. Шуберта. Це порівняно рідко виконуваний твір, зокрема через його складну історію (він видавався окремими частинами посмертно), і це гарна можливість почути менш відому сторінку творчості генія. Після Шуберта ми перестрибнемо у зовсім іншу епоху та поринемо у насичені й нестійкі синестетичні гармонії Скрябіна. Збалансують програму ʺСимфонічні етюдиʺ Р. Шумана, сформовані із 12-ти різнохарактерних п’єс. Цикл одним із найскладніших фортепіанних творів у доробку композитора.

На завершення піаніст виконає ʺНічний Гаспарʺ французького композитора Моріса Равеля, три частини якого є музичними ілюстраціями до віршів у прозі Алоїзія Бертрана (ʺУндинаʺ, ʺШибеницяʺ та ʺСкарбоʺ). 

Довідково.

Данило Саєнко народився у Львові. Закінчив ЛССМШІ ім. С. Крушельницької по класу фортепіано (клас Юрія Мойсяка).  Під час навчання у школі неодноразово виступав з симфонічним оркестром і брав участь у таких конкурсах та фестивалях, як ʺНові іменаʺ (Київ, 2000), Міжнародний конкурс молодих виконавців (Ворзель, 2003), конкурс молодих композиторів ʺЗолота трояндаʺ (Львів, 2004), ʺАкорди Хортиціʺ (Запоріжжя, 2005), ʺЖива Музикаʺ (Київ, 2006), Всеукраїнський конкурс ім. Г. Нейгауза (Кіровоград, 2008).  У 2010 став лауреатом Другої премії у старшій віковій категорії Першого Всеукраїнського конкурсу піаністів імені Ф. Шопена. Студент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка у класі заслуженого артиста України, професора Йожефа Ерміня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");