Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Національному музеї у Львові виставка темперного живопису Миколи Целуйка

14 липня о 16.00 у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбудеться урочисте відкриття виставки темперного живопису Миколи Целуйка. Про це Гал-інфо повідомили організатори.
Целуйко Микола Іванович народився 3 липня 1937р. у с. Слатіно Дергачівського р-ну Харківської області. З 1959 по 1965 р. навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер – ЛНАМ) за спеціальністю: «Художнє оформлення тканин». Одразу після захисту диплому працював провідним художником на Херсонському бавовняному комбінаті (ХБК), де створював малюнки для жаккардових портьєрно - драпірувальних тканин, в яких творчо використовував мотиви українського народного мистецтва й натурні замальовки.

Неодноразово брав участь у вітчизняних та міжнародних виставках: 1975 р. – Республіканська виставка «Нові зразки народного декоративного мистецтва для масового і серійного виробництва», Київ
1977 р. – Міжнародна промислова виставка тканин, Лейпциг, Німеччина.
1981 р. – Республіканський конкурс до 1500-річчя Києва (І премія).
1987 р. – Міжнародні виставки текстильних виробів в Чехословаччині, Лівії, Франції.

Творчий доробок Миколи Целуйка не обмежений лише працею художника-текстильника. Протягом цілого життя він збирав етнографічні матеріали, які в подальшому використовував в розробці ескізів тканин; ткав тематичні гобелени, зокрема, килими ручного виготовлення «Таврійська легенда» 1968 р., «Полум’яні роки» 1970 р. та декоративне панно «Музика» 1969 р., малював рисунки, начерки, етюди.

Окремою яскравою ділянкою творчої спадщини Миколи Целуйка є живописні роботи. Малював художник темперними та акварельними фарбами на папері.

До експозиції виставки у НМЛ увійдуть понад 30 робіт (кінця 1960-х – початку 1980-х років) у жанрі пейзажу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ