Слухай онлайн
Культура

У Палаці мистецтв презентували роботи студентів

Фото: Львівська ОДА
Фото: Львівська ОДА
Фото: Львівська ОДА
Фото: Львівська ОДА
Фото: Львівська ОДА
Фото: Львівська ОДА
1/3
Сьогоднішня виставка академічних робіт студентів Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша у Культурно мистецькому центрі "Львівський палац мистецтв" представляє академічні роботи з методичного фонду рисунку, малярства та ліплення в ретроспективі (від повоєнних років до сьогодення).

Ці три дисципліни є базовими для підготовки фахівців у царині образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, реставрації та дизайну.

Слід зауважити, що експоновані на виставці рисунки, засвідчують, що у академічній програмі з рисунку починаючи з 1950-х рр. відбувались постійні аналітичні осмислення підходів та методів ведення рисунку. Знаковим у цьому напрямі став 1989 р., коли викладачем коледжу, Заслуженим діячем мистецтв Тарасом Драганом розробляється та впроваджується нова концептуальна програма академічного рисунку із підпорядкуванням йому графічно-декоративного, що отримує підтримку та погодження у МОН України. Така програма свого часу здобула широкий резонанс у мистецьких колах та мистецьких навчальних закладах, ставши альтернативою до існуючих програм. Вона є актуальною і сьогодні в навчанні академічному рисунку в коледжі.

Студентські роботи з академічного малярство на виставці складають вагому частку та дають уявлення глядачеві про програмні завдання, що грунтуються на фундаментальних академічних принципах вивчення законів об’ємно-просторового зображення, методі тонально-кольорового аналізу і площинно-декоративних інтерпретацій форми та кольору. Актуальні тенденції сучасного мистецтва корегують розуміння форми і кольору в окремих завданнях програми (особливо на старших курсах), проте не виходять за межі логіки академічних проблем і не руйнують послідовності формування живописної культури та професійної майстерності студентів.

Частиною експозиції виставки є також студентські роботи з академічного ліплення. Навчальна програма з даної дисципліни побудована з метою виявити та розвинути пластичні здібності студентів, навчити їх просторового мислення, вміння працювати у рельєфі та в об’ємній пластиці. Студенти опановують роботу у різних пластичних матеріалах, вивчають різні техніки. Академічне ліплення входить у комплекс обов’язкових спецдисциплін для підготовки високопрофесійних фахівців з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, реставрації та дизайну.

Основна мета академічних програм рисунку, малярства та ліплення підготувати студента для самостійної творчої роботи і можливості пошуку власного розуміння форми і стилю в процесі творення художнього образу.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Будинку воїна презентували фотовиставку про Кіборгів

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");