Археологи Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" завершили дослідження на площі Коліївщини, що розташована у середмісті Львова. Про це йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці РАС.
До сьогодні ця ділянка історичного Львова залишалась мало вивченою. Облаштована тут площа датується серединою XIX ст. З історичних джерел відомо, що на території сучасної площі існувало чотири парцелі які були частиною єврейського кварталу.
Дослідження тривали два тижні. За цей час було закладено два шурфи.
Науковцям пощастило натрапити на рештки фундаментів будинку та забудови внутрішнього двору, які належали Гейслерівській кам'яниці. За словами співробітника Рятівної археологічної служби Остапа Лазурка, у першому шурфі зафіксували мощення з колотого каміння, яке, слугувало підлогою пивниці тильної офіцини. У другому ж простежили кам’яне мощення, яке відноситься до пивниці будинку.
Найцікавішим об’єктом, який вдалось виявити археологам РАС, стали рештки криниці 1844 року, яку спорудили на площі після демонтажу будинків. Археологи змогли з’ясувати, що до сьогодні збереглась її фундаментна основа у вигляді бутового вапнякового каміння, поверх якого лежать білокам’яні тесані блоки.
Говорити про форму криниці ще зарано, оскільки потрібно провести додаткові розкриття. Сподіваємось, що наступного року, при реконструкції площі, вдасться простежити її параметри та конструктивні елементи.