Слухай онлайн
Історія

У Тартакові тривають археологічні розкопки: що вдалося виявити

фото -
фото - "Рятівна археологічна служба"
фото -
фото - "Рятівна археологічна служба"
фото -
фото - "Рятівна археологічна служба"
1/3
Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" здійснює дослідження на території пам’ятки архітектури національного значення – Палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові. Основне завдання – з’ясувати, на яких культурних шарах залягають фундаменти палацу.

Про це інформує пресслужба Центру.

За словами дослідників, закладений біля південно-західного наріжника палацу розкоп засвідчив, що будівля  стоїть на потужному румовищі (уламках старої будівлі) від його попередника – мурованого замку родини Потоцьких, що, ймовірно, був зведений у 17 столітті. 

Археологи зафіксували залишки цегляного муру шириною 2.5 м, а під ним ще одне цегляне румовище. Отже, палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, але й важливим і багатошаровим археологічним комплексом. 

"Оскільки перші письмові згадки про Тартаків датуються ще початком 15 століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження дадуть багато нового матеріалу до історії давньої Сокальщини", - розповіла наукова консультантка проєкту Наталя Войцещук.

Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт з розробки комплексного проєкту реставрації пам’ятки. Їхні результати будуть основою для прийняття фахових проєктних рішень проектантами-реставраторами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ