Знайдений на Тернопільщині людський череп, вік якого – три тисячоліття, сканували археологи в одній із клінік Тернополя.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на директора Залозецького музею, археолог Василь Ільчишин.
«Понад десять років тому під час археологічної експедиції Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України біля села Мильне Залозецької громади дослідив 44 поховання Висоцької культури. Цей череп – єдиний вцілілий з усіх виявлених останків, бо кістки були у дуже поганому стані через специфічні грунти. Череп, вік якого орієнтовно три тисячоліття, належить чоловікові 20-25 років. Зараз ми готуємо нову експозицію у нашому музеї, де хочемо відтворити тогочасне обличчя людини, яка мешкала у цих околицях», - розповів Ільчишин.
Археолог також додав, що для цього в одній із клінік Тернополя дослідили антропологічний матеріал. Зокрема, на томографі відсканували знайдений череп й отримали його 3-D зображення.
Це й дозволить створити максимально наближену до реальності копію-зображення молодого чоловіка, який жив у давні часи.
Як повідомляв Укрінформ, у Залізцях минулого року археолог Василь Ільчишин під час археологічної експедиції виявив полив'яні миски, кухлі та скляні кубки, керамічні люльки, вироби із металу ХV-ХVІІ ст.
Висоцька культура - культура племен, які жили 1100-600 роках до н. е. на території сучасної Західної України. Один із найбільших некрополів Висоцької культури розташовувався на околицях нинішнього Тернополя, поблизу села Петриків. Там виявлено 183 поховання, з яких шість парних, тобто таких, в яких одночасно були поховані дві особи, найчастіше – чоловік і жінка. Серед цих парних поховань в Петрикові одне унікальне, де в могилі міцно обнявшись, лежали чоловік і жінка.
За оцінкою патологоанатомів укласти вже неживі тіла в такі обійми, було просто неможливо. Швидше за все, на думку фахівців, принаймні, один із померлих надав такої своєрідної пози своєму тілу сам, безпосередньо перед смертю.