Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

У Вінниці перейменували радянські вулиці

Влада Вінниці змінила назви 135 площ, вулиць, провулків та проїздів у місті, виконуючи "закон про декомунізацію". Відповідне рішення міська рада ухвалила 25 грудня.

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, який раніше був мером Вінниці, у середу привітав такий крок.

"Дякую колегам за нові гарні назви вулиць. Спершу, можливо, буде трохи незвично, але завдяки декомунізації ми повертаємо собі нашу історію - і історію України, і історію Вінниці", - написав пан Гройсман у Facebook.

У картах пошукової мережі Google вже відображаються нові назви.

Зокрема, згідно з рішенням міської ради, у Вінниці вулиця Чкалова стала вулицею Симона Петлюри, Червонофлотська - вулицею Гетьмана Сагайдачного, Фабриціуса - вулицею Джозефа Конрада, Пролетарська - вулицею Гайдамацькою.

Вулиці перейменували на честь Івана Огієнка, Івана Виговського, Леся Курбаса, Олени Пчілки, Олеся Гончара, Олександра Довженка та інших українських діячів.

Окрім того, у місті вирішили демонтувати пам'ятники та пам'ятні знаки із комуністичною символікою. 30 грудня виконавчий комітет міської ради затвердив відповідний перелік.

У місті мають зняти меморіальні дошки на честь встановлення радянської влади, на честь 100-річчя Володимира Леніна, Жовтневого повстання, 50-річчя утворення СРСР, а також зображення серпа та молота на будівлях.

Також передбачається, що на Європейській площі знімуть мозаїку "Будь достоин эпохи, ровесник!", а також замінять дату на меморіалі Слави, який присвячений Другій світовій війн - із "1941" на 1939.

ВВС Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ