Під час святкування «Теплого Різдва по-винниківськи» в Історико-краєзнавчому музеї міста Винники відбулося відкриття виставки живопису Уляни Калагурської «Миттєвості з життя простих речей».
Виставкова зала музею, як у відомій казці «Дванадцять місяців», вмістила картини, що передають настрій і запах літа, осені, зими і весни. Такий розмаїтий і різнобарвний творчий доробок представила глядачам винниківчанка, відома художниця Уляна Калагурська. Коло її професійних зацікавлень – не тільки живопис, а й архітектура, ландшафтний дизайн, декоративно-прикладне мистецтво (ткацтво).
Досвід виставкової діяльності У. Калагурської бере початок 15 років тому. У 2002 році відбулася перша персональна виставка живопису в Музеї народної архітектури та побуту Львова, а наступного року – персональна виставка живопису в Історико-краєзнавчому музеї Винник.
Художниця працює у реалістичному напрямі з елементами імпресіоналізму. Засоби, які використовує, – картон, полотно, олія. Як і раніше, малює не пензлем, а мастихіном – штапель, яким накладає фарби на полотно.
На виставці немає техногенності та урбаністики. На картинах – те, що нас оточує, – квіти, калина, капустина на городі, цибуля, кабачки, а також зимові краєвиди Карпат, захід сонця, гуцульська хата зі села Криворівня, Винниківське озеро, стежина у лісі при в’їзді у Винники та інші.
Декілька полотен, які розмістили на стіні виставкової зали, – переважно малюнки квітів і пейзажі (іриси, айстри, польові квіти тощо) – Уляна Калагурська планує продати, а 20 відсотків від зароблених грошей передати на потреби поранених воїнів АТО, які лікуються в госпіталі.
На одній із картин художниця зобразила «Винниківського мачо» – півня, який є символом 2017-го року.
«Я намалювала цього півня десь 6-7 років тому, – розповідає Уляна Калагурська. – Багато разів його хотіли купити, але є такі роботи, які стають рідними, і за жодних обставин я не хочу їх продавати. Саме таким є «Винниківський мачо» – то мій тотем, адже я народилася в рік Півня».
Про роботи, представлені на виставці, розповіли завідувач експозиційного відділу Історико-краєзнавчого музею Лариса Караваєва, про серію виставок і творчість талановитої винниківської художниці – директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець, про значення експозицій мешканців-митців для Винник – мер міста Володимир Квурт. Дав оцінку творчості Уляни Калагурської Станіслав Мигаль – академік, професор, голова президії Ліги творчих спілок Львівщини, голова Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України.
Художниця Уляна Калагурська, взявши слово, зазначила, що не розповідатиме ні про себе, ні про картини, а акцентувала увагу на тому, що вона винниківчанка й зачитала власні роздуми про те, чому вона любить Винники.
Лариса Кубська, Винники плюс