Круглий стіл з напрацювання в та розробки дорожньої карти з відвідування локацій, які відображають події визвольної війни України з російськими загарбниками, відбувся сьогодні.
Про це інформує Мінкультури.
Під час круглого столу обговорювали питання сучасних практик меморіалізації, створення «маршрутів пам’яті російсько-української війни», досвід українців, яким довелося пройти через жахіття окупації, налагодження діалогу між громадами, фахівцями та державними органами, етичні та практичні аспекти відвідування місць пам’яті, створення меморіалів російсько-української війни, роль митців.
«Меморіалізація - це завжди делікатне питання та професійний виклик. З одного боку, ми маємо зберегти численні місця пам’яті, враховуючи болісний та героїчний досвід чи особливості ситуації в конкретній громаді. З іншого - пам’ятати про те, що ці місця пам’яті мають промовляти також до людей, які не мають досвіду війни сьогодні, і до людей, які житимуть через десятки років після нас. Зрештою, пам’ятати про ризики. Адже звичні підходи часто беруть початок у відносно недалекому радянському минулому, що мало наслідком «наштамповані» меморіальні пам’ятники та наративи, вплив яких доводиться сьогодні долати ціною тисяч життів. Україна, сподіваємося, вже відійшла від цих практик», – зазначила Катерина Чуєва.
Також як зазначила голова ДАРТ Мар'яна Олеськів, враховуючи зацікавленість міжнародних та вітчизняних туроператорів, а також іноземних туристів до відвідування локацій, що перебували в окупації, Державне агентство розвитку туризму України виступило з ініціативою, що має на меті об’єднати зусилля держави та громадськості задля розробки стратегії відвідування місць пам’яті, пов’язаних з військовою агресією росії в Україні.
