Слухай онлайн
Історія

Вчені розгадали загадку бронзових фігурок з поховання фараона

Ізраїльські єгиптологи довели, що у давні часи між Левантом і Єгиптом існували налагоджені торговельні зв'язки.
У часи фараонів Єгипет імпортував бронзу з Ізраїлю. Фото: The Israel Museum

Єгипетські фараони імпортували мідь, повідомляє gazeta.ua з посиланням на The Jerusalem Post.

Археологи проводили розкопки у поселенні Тімна в Ізраїлі. Там розташовувалися стародавні мідні рудники, які деякі археологи вважають "копальнями царя Соломона". Достовірно це не довели. Нове дослідження частково підтвердило цю гіпотезу.

Автори роботи звернули увагу на період 1070-664 років до н.е. Тоді Єгипет був роз'єднаним і слабким. Але в елітних гробницях того періоду знаходять артефакти з бронзи.

"У третій проміжний період бронза раптово стала дуже популярним матеріалом, в тому числі для виготовлення ушебті - похоронних фігурок. Протягом десятиліть переважання бронзових предметів було археологічною загадкою. Нам невідомо жодне місце видобутку корисних копалин в Єгипті того часу", - сказав професор Ерез Бен-Йосеф з Тель-Авівського університету.

Вчені вивчили чотири бронзових статуетки, які знайшли в єгипетському некрополі Таніса. Їх взяли з гробниці фараона Псусеннеса I, його дружини і головнокомандувача його армії.

Хімічний аналіз показав, що мідь, яку використовували для виготовлення бронзи, добули в Тімні.

Це означає, що фараони Єгипту імпортували цінні матеріали навіть в період занепаду. Єгипет підтримував великі торговельні зв'язки з державами Леванту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ