12 українських дизайнерів представили у Ptak Warsaw Expo під Варшавою свої колекції одягу. Захід відбувся в рамках проекту «Екскурсія Україною по подіуму».
У показі взяли участь модель’єри з 12 регіонів України: Роксолана Богуцька з її легендарними вишитими мотивами представляла Галичину, Людмила Бушинська - Поділля, Любов Чернікова – Прикарпаття, Оксана Сокол з унікальними валяними речами – Закарпаття, Дмитро Чернега з чоловічою колекцією – Київ, Наталя Марченко - Полісся, Олена Мішустіна з сукнями, прикрашеними петриківським розписом – Наддніпрянщину, Олена Годис зі скіфським золотом – Одесу. Крім того, Україну представляли дві студентські групи – Марина Лапа з творчою групою студентів Харківської Академії дизайну та Оксана Грицай, яка представляла Галицький коледж ім. Чорновола в Тернополі.
Справжній фурор спричинили колекція кримськотатарського вбрання Камілли Саадат, яка репрезентувала Крим, а також колекція одягу з Донбасу, яку представила організатор заходу, радник міністра освіти й науки, голова Національного партнерства в легкій промисловості Голда Виноградська. Її творча група виготовила аксесуари з дроту. Як символ нинішньої України – жінки, руки якої зв’язані дротом.
Під час заходу були присутні представники міністерства культури та економіки Польщі, а також - Закордонного торговельного бюро у Києві та Польсько-української господарчої палати, які теж долучилися до організації показу.
«Ми відкрили нову сторінку польсько-українських економічних відносин, - зазначила Голда Виноградська. Зокрема, домовилися, що 2 лютого ми відкриваємо у Ptak місто моди у Лодзі - магазин, де будуть представлені бренди українських дизайнерів. Це величезний крок вперед для українського бізнесу. Також у першому кварталі наступного року ми прийматимемо делегацію польських виробників тканин: ми допомагатимемо полякам продавати їх тканини в Україні, а вони промотуватимуть наших виробників», - заявила Виноградська.
Після показу відбувся бізнес-форум «Можливості для партнерства і взаємовигідної співпраці PL-UA в легкій промисловості», під час якого сторони обговорили, чим можуть бути корисними одна одній Україна та Польща в економічному плані.
Легка промисловість України забезпечує 5% бюджетних надходжень та 2,6% експортного потенціалу України. Майже 45% виробництва легкої промисловості України експортується до країн Європи. Згідно даних Держстату, у 2017р. з трьох головних країн-імпортерів - Китаю, Туреччини та Польщі - в Україну ввезено трикотажних полотен, одягу, домашнього текстилю та взуття на $483,3 млн. Профільні асоціації називають цифру $1079,1. Неврахований імпорт $596 млн. - це втрати щонайменше 5,3 млрд.грн. бюджетних надходжень у вигляді сплати мита і ПДВ.