Слухай онлайн
Спорт

Відійшов у засвіти видатний львівський боксер Юрій Тхоровський

25 липня на 72-му році життя помер видатний львівський боксер Юрій Тхоровський, якого автор книги "Історія львівського боксу" В'ячеслав Слончинський вважає найталановитішим львівським боксером в історії (разом із Андрієм Котельником).
Юрій Тхоровський

Юрій Тхоровський - дворазовий чемпіон СРСР (1975, 1976), чемпіон Спартакіади народів СРСР (1975), чемпіон Європи серед залізничників (1972), майстер спорту СРСР міжнародного класу. Міжнародну кар’єру львівського боксера зламала радянська система, яка в середині 70-х років минулого століття зробила його «невиїзним». Через це він пропустив чемпіонати Європи 1975 року та Олімпійські ігри 1976 року, хоча був значно сильніший за свого прямого конкурента Валерія Лімасова з РРФСР. Вони зустрічалися тричі і щоразу сильнішим ставав львів’янин. Але через "політику" закордон випускали тільки Лімасова, де він став дворазовим чемпіоном Європи (1975, 1977), а 1976 року представляв Радянський Союз на Олімпійських іграх в Монреалі.

За стилем ведення бою Юрій Тхоровський був типовим "контровиком": любив, щоб атакували його, а сам працював другим номером. Розповідають, що він володів дивовижною здатністю передбачати дії своїх суперників. Навіть проти тих, хто володів потужними ударами і сповідував силовий натиск, Тхорівський діяв сміливо і холоднокровно: тонко відчував небезпечні для себе ситуації, своєчасно парирував їх надійним захистом і точними контрударами набирав очки.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ