Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини України: Відкриття виставки Розстріляна еліта: Биківнянський вимір
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

Відкриття виставки "Розстріляна еліта: Биківнянський вимір"

18 квітня 2019 року в Національному музеї історії України відкриється до огляду фотодокументальна виставка "Розстріляна еліта: Биківнянський вимір". Початок о 14.00. Про це інформує прес-служба УІІНП.

Більшовицька влада, прагнучи остаточно утвердитись в Україні, запланувала ліквідацію її провідної верстви шляхом репресій або заміни на більш лояльних діячів із відповідною "правильною" біографією. У період Великого терору (1937-1938) було знищено велику кількість письменників, наукові осередки, художні школи, і в такий спосіб загальмовано культурний розвиток України.

На інформаційних планшетах виставки розповідається про життєвий шлях, творчий доробок, обставини арешту і розстрілу представників творчих та інтелектуальних кіл тогочасного українського суспільства. Відвідувачі виставки зможуть детальніше ознайомитись із  долями письменників – Юрія Вухналя, Михайля Семенка, Мирослави Сопілки, художників – Миколи Івасюка, Володимира Гагенмейстера, Василя Седляра, акторів і режисерів Януарія Бортника, Сергія Каргальського, композитора й диригента Василя Верховинця, науковців – Івана Миронівського, Олександра Пучківського, Гната Ручка, археолога Трохима Теслі, етнографів і музейних працівниць Лідії Шульгіної, Ніни Заглади, військових – Лазаря Устименка, Антона Борисенка, які були знищені у в’язницях НКВС у Києві та поховані на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

Також на виставці будуть представлені праці репресованих радянською владою вчених-археологів М. Макаренка, А. Левковича, лист дружини вченого-археолога М. Єрнста до Л. Берії про безпідставність звинувачень щодо її чоловіка, рукопис та особисті речі Остапа Вишні, тростина Митрополита УАПЦ В.Липківського, а також особисті речі репресованих військових із фондів НМІУ.

Організатори – Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили" та Національний музей історії України.

Адреса Національного музею історії України: м. Київ, вул. Володимирська, 2.

Куратор – провідний науковий співробітник відділу історії України у ХХ століття НМІУ Богдан Скопненко.

Контактний  тел.: (044)253-03-55

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ