Слухай онлайн
Війна на Донбасі

Ворог продовжує накопичувати озброєння на Луганщині

Українська сторона СЦКК повідомляє: російсько-окупаційні війська продовжують грубо порушувати, визначені Мінськими домовленостями, лінії відведення важкого озброєння.

Крім того, в Луганській області міжнародні спостерігачі вкотре відзначають відсутність танків і гаубиць у визначених постійних місцях зберігання.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 16.01.2019 року, моніторинг відведення озброєння, передбачений Меморандумом, а також Комплексом заходів і Доповненням до нього, засвідчує, що озброєння та військова техніка з боку збройних формувань Російської Федерації розміщуються з порушенням лінії відведення важкого озброєння. Це, насамперед, самохідні та буксирувані артилерійські гармати.

Так, 15 січня БПЛА СММ ОБСЄ в тимчасово непідконтрольних владі України західних районах Луганської області зафіксував озброєння з порушенням ліній відведення. А саме, дві самохідні гаубиці (2С1 "Гвоздика", 122 мм) і чотири буксирувані гаубиці (Д-30 "Жаба", 122 мм) поблизу селища Біле.

Того ж дня, в постійному місці зберігання озброєння, розташованому за відповідними лініями відведення в тимчасово непідконтрольному владі районі Луганської області, Місія виявила, що в черговий раз відсутні п'ять танків (чотири Т-64 й один T-72), чотири буксирувані гаубиці (Д-30) та дві самохідні гаубиці (2С1).
Українська сторона СЦКК зазначає, що такі дії окупаційної адміністрації і збройних формувань Російської Федерації вкотре демонструють небажання дотримуватись Мінських домовленостей, відверте нехтування взятими на себе зобов’язаннями в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи щодо відведення озброєння по всій лінії розмежування сторін та про зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ