Слухай онлайн
Історія

Виходець з галицького села, який навчав акторської гри зірок Голлівуду

1/2
17 листопада 1901 р. у с. Буданів на Тернопільщині народився американський актор, режисер і продюсер Лі Страсберґ. Почалася історія його успіху з того, що батько режисера Борух Меєр Штрасберг виїхав до Америки, знайшов там роботу і у 1908 р. забрав всю сім’ю до Нью-Йорка.

У 1924 р. Страсберґ вступив до театральної школи Clare Three, а у 1925 р. дебютував на театральній сцені. 1931 р. він став одним із засновників театрального колективу Group Theatre. Конкурс на вакантне місце в цій акторській студії був чималий, зокрема Джек Ніколсон потрапив сюди тільки з п'ятого разу, а Дастін Хоффман з шостого. Добитися такого успіху молодому маловідомому емігранту було важко. Але завдяки своїм здібностям Лі Страсберґ зміг це зробити. 

У 1949 р. він почав працювати в школі акторської майстерності Actors Studio в Нью-Йорку, яку очолив у 1952 р. Особливістю Лі Страсберґа було навчання за своїм власним «акторським методом», що базувався на системі Станіславського. Серед випускників школи багато відомих акторів - Пол Ньюман, Аль Пачіно, Мерилін Монро, Джейн Фонда, Роберт де Ніро, Марлон Брандо, Міккі Рурк. Згодом метр заснував Actors Studio West в Лос-Анджелесі та «Інститут театру і кіно Лі Страсберга». У 1974 р. Лі Страсберґ зіграв роль другого плану у фільмі «Хресний батько-2». 

Крім того він був близьким другом своєї учениці Мерілін Монро, яка заповіла йому велику частину своєї спадщини. Саме Страсберґ повірив в актрису на початку її зіркової кар’єри та допоміг вдосконалити її майстерність. Варто зауважити, що 128 послідовників Страсберґа були номіновані чи нагороджені преміями «Оскар», «Еммі» чи «Тоні». Помер геній акторської гри 17 лютого 1992 р. у м. Нью-Йорку.

Проект Локальна Історія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ