Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Як у Львові 600 тисяч перетворили на вигрібну яму

Фото Олена Ляхович, Гал-інфо.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо.
Візуалізація проекту реконструкції фонтану Водолій на вулиці Коперника, 2018 рік. http://tvoemisto.tv
Візуалізація проекту реконструкції фонтану Водолій на вулиці Коперника, 2018 рік. http://tvoemisto.tv
Фонтан Водолій на вулиці Коперника, 2019 рік. Фото photo-lviv.in.ua
Фонтан Водолій на вулиці Коперника, 2019 рік. Фото photo-lviv.in.ua
1/3
Фонтан "Водолій" на відновлення якого витратили понад 600 тисяч гривень, зараз радше нагадує вигрібну яму, аніж принаду для туристів та львів'ян.

Нагадаємо, як розповідав голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля, фонтан на вул. Коперника не працював більше 20 років. Проектні роботи виконало ПП "НВФ "Рутенія", а загальний кошторис усіх робіт становить 614  656 грн: будівельні роботи – 453 482 грн, інші витрати – 161 174 грн. 

Як передбачалось проектом, авторкою якого є архітекторка Ольга Криворучко (керівник ПП "НВФ "Рутенія"), вода повинна текти позаду скульптури Водолія і підсвічуватись, а з глечика витікає питна вода, яка починає текти лише тоді, коли хтось підходить до фонтану.

ЗМІ вже неодноразово писали, що виконані роботи по відновленню фонтану не відповідають проекту, який був представлений громадськості, погоджений і на нього були виділені кошти.

Якщо порівняти проектну візуалізацію і кінцевий результат, то можна знати кілька суттєвих відмінностей. До прикладу – кудись поділася обіцяна та запроектована чаша, а водоспад стікає без заглиблення просто по стіні, залишаючи білі розводи від солі (які зараз перетворились на плісняву).

На даний час стіна позаду фонтану вкрита пліснявою, територія не прибирається. Струмінь питної води тече на хідник і датчики не функціонують. А якщо уважно оглянути кріплення самого водолія, то можна зауважити, що вони, під постійною дією води, сильно піддались корозії, і невдовзі можуть зруйнуватись.

Схоже, що у Львові вже нікому немає жодного діла до цього фонтану і невдовзі він перестане функціонувати на наступні двадцять років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ