У львівському Музеї генерала-хорунжого Романа Шухевича зберігається оригінальне фортепіано на якому грав провідник українських націоналістів.
Сьогодні минає 69 років з дня смерті головнокомандувача Української повстанської армії, пише Gazeta.ua.
Він загинув у селі Білогорща, яка тепер є околицею Львова. Там переховувався у зв'язкової. Більшовики оточили будинок уранці 5 березня 1950 року. Шухевич спершу сховався на сходовій клітці у криївці, а потім спробував прорватися боєм. Убив майора МДБ Ривенка, але на виході з будинку отримав автоматну чергу в груди. Після чого застрелився, аби не потрапити до ворога живим.
Роман Шухевич заочно вивчився в музичному інституті імені Лисенка за класом фортепіано.
У студентські роки у Львові грав у студентському квартеті "Ревелєрси Євгена" ("Львівські ревелєрси"). Виступав із братом Юрієм у Львівському оперному театрі. Того у 1941-му закатували більшовики.
"Роман Шухевич грав на фортепіано за кожної слушної нагоди. Коли в домi Шухевича починалися суперечки, Роман сідав за фортепіано і грав і співав з п'єси "Наталки Полтавки": "Де згода в сімействі, там мир і тишина". Після цього сварки вщухали", - розповідає науковий працівник із Музею Романа Шухевича Любов Дацко.
У музеї також зберігається фотель та стіл зі стільцями родини Шухевичів, куля, яку випустив Роман Шухевич перед загибеллю, світлини та документи, макет повстанської криївки.
Нагадаємо, що у домі в селищі Білогорща в передмісті Львова Роман Шухевич жив протягом 1948–1950 років. Винаймав кімнату на другому поверсі в учительки Ганни Конюшик. У неї ще мешкала зв'язкова УПА 18-річна Галина Дидик на псевдо "Анна".