Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією

Загроза з Білорусі: у Раді пояснили слова Арахамії про додаткову мобілізацію

На сьогодні у ЗСУ вистачає мобілізаційного ресурсу, мобілізаційні заходи проводяться постійно.

Про це в етері Радіо Свобода заявив член Комітету ВР з питань нацоборони Федір Веніславський, пише УНІАН

Федір Веніславський прокоментував заяву нардепа Давида Арахамії, який у коментарі Sky News напередодні припустив, що в Україні відбудеться додаткова мобілізація з урахуванням зростаючих загроз з боку Білорусі.

Веніславський підкреслив, що на сьогодні загроз з точки зору розширення агресивних дій з боку Білорусі немає: "На постійній основі в Білорусі перебувають 5-6 тисяч батальйонів, один загін спецпризначення. Вони здійснюють певні демонстраційні дії, але ознак того, що з території республіки може бути розширена агресія, на даний момент немає".

Так само не йдеться про потребу збільшувати спроможності ЗСУ, окрім вже наявних, через розширення тактичної ядерної зброї у Білорусі.  

Коментуючи безпосередньо можливість додаткової мобілізації, Веніславський наголосив, що в країні діє загальна мобілізація, згідно з якою мобілізують, якщо у цьому виникне потреба, військовозобов'язаних осіб.

"На сьогодні потреб, за висновками наших військових, у різкому збільшенні мобілізаційного ресурсу немає. Мобілізаційні заходи проводяться постійно", — відповів Веніславський.

Як повідомлялось, президент Росії Владімір Путін заявив, що Росія розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі, сховище для неї буде готове до липня.

Окрім того, Білорусі передано ракетний комплекс "Іскандер", який може використовувати цю зброю, і літаки, які можуть нести ядерні ракети.

За словами Путіна, Росія не передає Білорусі ядерну зброю, а розміщує свою зброю на її території. Російський президент послався на те, що США розміщує свою ядерну зброю в низці країн Європи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ