Слухай онлайн
Надзвичайні події

Жертвами неякісної риби з Привокзального вже стали 56 людей

Станом на 6 ранку 25 вересня за медичною допомогою звернулися 56 осіб, які вживали рибу гарячого копчення, придбану в одному з кіосків на ринку "Привокзальний". Про це повідомили в Департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

З них госпіталізовано 52 особи (в тому числі 6 дітей), 4 особи (в тому числі 1 дитина), відмовились від госпіталізації (амбулаторне лікування).

Стан 14 осіб наближений до важкого, всі інші – в стані середньої важкості.

Нагадаємо, що 18:15 22 вересня до Львівського обласного центру ЕМД МК поступило повідомлення про те, що до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні було госпіталізовано 6 осіб (дорослих) із діагнозом “Гостра кишкова інфекція”.

Протягом 23 та 24 вересня до лікувальних закладів продовжили звертатися громадяни. Всі вони вживали в їжу рибу гарячого копчення, яку придбали 21 вересня в одному із торгових кіосків на ринку “Привокзальний” у м. Львові.

Як повідомили у Львівській обласній санепідслужбі, фахівці ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводять епідеміологічне розслідування спалаху гострої кишкової інфекції, пов’язаного з вживанням риби гарячого копчення, придбаної на ринку “Привокзальний” у Львові. 

Опитування хворих, проведене фахівцями ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”, підтвердило, що усі вони вживали рибу гарячого копчення “Скумбрія”, придбану на Привокзальному ринку. При проведення розслідування відібрані і направлені на дослідження у бактеріологічну лабораторію Львівського міського відділу ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” два зразки риби, один з яких відібраний фахівцями лабораторного центру з дому одного із захворілих. Дослідження риби тривають.

Щоб уникнути випадків захворювань на кишкові інфекції слід пам’ятати наступне:

- при купівлі продуктів вимагайте у продавців документи, які засвідчують безпечність товару для здоров’я ( сертифікат або якісне посвідчення виробника, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи), продавець зобов’язаний їх мати у місці торгівлі та надати на вимогу покупця; 

- не купуйте продукти на стихійних ринках;

- звертайте увагу на санітарний стан місця продажу продуктів та самого продавця. Якщо тут брудно, продавець неохайний, без спеціального одягу, швидкопсувні продукти (молочні, готові до споживання м’ясні та рибні вироби ,кондитерські та кулінарні продукти, інші) реалізуються без холодильного обладнання звертайте увагу на це продавцеві та не купуйте у нього;

- обов’язково дивіться на терміни придатності продукту та не купуйте з завершеним терміном;

- звертайте увагу на упакування та зовнішній вигляд товару – не купуйте з порушеною цілістю упакування, при відсутності етикеток, написом на іноземній мові або неможливістю причитати їх зміст, коли зовнішній вигляд чи запах непритаманний даному продукту.

Пам’ятайте! Біля кожного продавця не поставиш контролера, тому наше здоров’я залежить і від нас, якщо не буде попиту – не буде продажу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ