Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У "Тюрмі на Лонцького" показали фільм про знищеного гестапівцями поета Ольжича. Фото.

У "Тюрмі на Лонцького" показали фільм "Я камінь з Божої пращі…", присвячений українському археологу і поету Олегу Ольжичу, якого в ніч з 9 на 10 червня 1944 року в таборі смерті Зекзенгаузен було закатовано гестапівцями.

Представив документальну стрічку глядачам її автор український кінорежисер Аркадій Микульский. Кінотрилогію "Я камінь з Божої пращі…" у 2002 році було відзначено Національною премією України імені Т.Шевченка. До неї увійшли кінострічки "Ольжич", "Доба жорстока, як вовчиця", та "Незнаний воїн". Усі три фільми поступово розповідають долю Ольжичевого батька, поета Олександра Олеся, дитячі роки Ольжича, часи його навчання у Празі і його наукову діяльність в Європі та поза нею, пізніше його діяльність в ОУН, до якої поета залучив іще Коновалець, в Закарпатській Україні а пізніше у Києві та Львові, завершуючи розповідь його мучинецькою смертю у Закзенгаузенській в’язниці 1944 року.

"Коли Леонід Череватенко дав мені прочитати свою працю, а це 70 сторінок дослідницької роботи, я загорівся ідеєю зняти фільм. Прочитав вірші Ольжича і став думати, як передати на екрані його світ. Наш фільм не тільки про поета, а й про його покоління, про час, в якому вони жили. Тому у нас є фрагменти різних періодів української історії. Зокрема, про Голодомор 1933 року. У процесі роботи над стрічкою ми застали в живих лише чотирьох найближчих соратників Ольжича і його дружину, що перенесла два інсульти. Їхнє інтерв’ю дає можливість розкрити характер цієї людини та зрозуміти її. Всі розповіді очевидців залишили в моїй душі незгладимий слід, і я сподіваюся, що наш фільм не залишить байдужими й глядачів" – розповів режисер кінострічки.

Для кінопоказу у "Тюрмі на Лонцького" режисер створив адаптовану версію фільму. Для цього він скоротив її з тригодинної версії, аби показ тривав трохи більше години, адже, на думку Аркадія Микульского, дуже важко переглянути повністю тригодинний фільм, перебуваючи в стінах колишньої в’язниці, тих, що пам’ятають жахливі страждання в’язнів.

Кінопоказ відвідало близько 50 глядачів, серед яких були родичі героїв кінострічки "Я камінь з Божої пращі…"

Фото: Сергій Бобра, Гал-інфо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ