«Карпати» - «Шахтар»: увага не тільки на футбол

фото - Serg Bobra, Гал-Інфо
1/25
Львівські «Карпати» поступилися донецькому «Шахтарю» в останньому матчі сезону з рахунком 1:2. Втім, футбольні події на «Арені Львів» не так закарбувалися у пам’яті, як навколофутбольні, творцями яких знову стали фанати «зелено-білих».

Вони передали гучний «привіт» президенту «Шахтаря» Ринату Ахметову, «попросили» «Шахтар» поїхати зі Львова, а також зробили справжнє фаєр-шоу, неодноразово закидавши фаєрами футбольне поле.

Матч «Карпати» - «Шахтар» хоч і не мав особливого турнірного значення для обох команд, але, напередодні 9 травня його чекали з великим нетерпінням. Перш за все, через можливі провокації зі сторони вболівальників та так звані навколофутбольні фактори.

До слова, на останній матч у сезоні 2015/16 «Карпати» вийшли у футболках-вишиванках, а «Шахтар», на честь Дня матері, у футболках з написом «Дякую, мамо». Що цікаво, написи на футболках гостей були різними мовами – українською, російською, іспанською, португальською…

«Карпатам» у дебюті поєдинку вдалося підняти своїх вболівальників на ноги. За гру рукою захисника «Шахтаря» Сергія Кравцова у штрафному майданчику арбітр призначив пенальті. Втім, вийти вперед у зелено-білим не вдалося. Олег Голодюк з «точки» не зміг переграти воротаря Антона Каніболоцького.

Після незабитого пенальті «Шахтар» повністю перехопив ініціативу. Бувало, що хвилинами контролювали м’яч, змусивши «Карпати» працювали лише на оборону. Найкращі можливості вивести гірників вперед втратили Нем та Ферейра. В обох епізодах впевнено зіграв воротар Мисак.

Натомість доволі несподівано у другій половині першого тайму вийшли вперед «Карпати». Худоб’як виконав подачу у штрафний майданчик, після чого Бланко-Лещук ударом в падінні головою заставив капітулювати Каніболоцького. До завершення тайму «Шахтарю» відігратися не вдалося, хоча перспективні моменти забити втратили ті ж таки Нем та Ферейра.

На радощах від забитого голу фанати «Карпат» через кілька хвилин зробили фаєр-шоу у своєму секторі. На 39-ій хвилині матчу перший фаєр полетів у штрафний майданчик «Шахтаря».

Другий тайм матчу, як і передбачалося, став не менш цікавим, аніж перший. Фанати «Карпат» співали про президента «Шахтаря» Ріната Ахметова, а їхній команді вдавалися атаки, адже гравці «Шахтаря» не раз обрізалися на своїй частині поля. Перспективний момент зміцнити перевагу «Карпат» втратив Ксьонз. Вирвавшись на оперативний простір, Павло замість удару ввірвався у штрафний майданчик «Шахтаря», проте надто далеко відпустив від себе м’яч, і момент було втрачено.

«Шахтарю» вдалося відігратися на 64 хвилині. Значну роль у взятті воріт «Карпат» - відіграв захисник «зелено-білих» Андрій Гітченко. Після прострілу з флангу від Шевчука «п’ятірка» «Карпат» зрізав м’яч у власні ворота.

Підсівши «фізично», «Карпати» з усіх сил намагалися грати від захисту на контратаках. «Шахтар» тиснув великими силами, натомість «леви» непогано захищалися. На 82 та 83 хвилинах обидві команди обмінялися небезпечними моментами. Едуардо не замкнув дальню штангу після прострілу Тайсона, а воротар Каніболоцький парирував небезпечний удар Бланко-Лещука.

Кульмінація усього поєдинку настала за три хвилини до завершення основного часу матчу. Фанати «Карпат», запаливши чергову порцію фаєрів, привернули усю увагу до свого сектора в той час, коли арбітр Микола Балакін з Київської області призначив сумнівний пенальті за фол Пластуна проти Нема. Забитий Марлосом пенальті настільки розлютив фан-сектор «Карпат», що на газон стадіону знову полетіла чергова порція піротехніки.

Львів’яни мали шанс зробити рахунок 2:2, проте Бланко-Лещук з вигідної позиції пробив вище воріт.

«Карпати» завершили цей матч на «Арені Львів» і сезон загалом поразкою від «Шахтаря» з рахунком 2:1. Зелено-білим вдалося показати у цьому матчі більш-менш змістовний футбол, проте, очок їхня гра не принесла.

Головний тренер «Шахтаря» Мірча Луческу після матчу висловив компліменти супернику за змістовний футбол, натомість старший тренер львівських «Карпат» Володимир Беззуб’як залишився задоволений грою команди, але аж ніяк не суддівством.

«Суддя намалював пенальті з нічого. Сьогодні «Шахтар» не забивав – два голи забили ми, а один - суддя. Занесемо цю поразку до позитиву. Хотів би подякувати вболівальникам за підтримку, але, на мою думку, не потрібно кричати жодних образливих вигуків. Як старший тренер клубу я завершую роботу, оскільки не виконав поставленого переді мною завдання, а саме виходу до Ліги Європи. «Карпати» прийме інший тренер, можливо, це буде Олег Лужний, а можливо і хтось інший», - сказав Володимир Беззуб’як на післяматчевій прес-конференції.

Ймовірно, за кидання фанатами фаєрів на футбольне поле «Карпати» знову отримають кругленьку суму штрафу від КДК ФФУ. Цей штраф для клубу, швидше за все, стане останнім, оскільки матчем з «Шахтарем» «Карпати» завершили футбольний сезон 2015/16.Хто тренуватиме «Карпати» у наступному сезоні, чи ходитимуть на команду вболівальники, на якому стадіоні гратиме команда і як зміниться її склад, спрогнозувати наразі не наважиться, мабуть, ніхто.

«Карпати» (Львів) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (1:0)

«Карпати»: Мисак, Мірошніченко, Пластун, Гітченко, Костевич, Даушвілі, Голодюк (Кльоц, 59), Худоб’як, Кадимян (Кравець, 89), Ксьонз (Гуцуляк, 80), Ґ. Лещук.

«Шахтар»: Каніболоцький, Кобін, Ордець, Кривцов, Шевчук, Малишев, Дентіньо (Тайсон, 17), Коваленко, В. Нем, Бернард (Марлос, 61), Феррейра (Едуардо, 61).

Арбітр – Микола Балакін (Київ).

Асистенти арбітра: Андрій Скрипка (Кіровоград), Олександр Корнійко (Миргород, Полтавська обл.).

Голи: Ґ. Лещук, 36 – Гітченко, 64 (авт.), Марлос, 88 (пен.).

Нереалізований пенальті: Голодюк, 5 (воротар).

Попередження: Даушвілі, 25, Ґ. Лещук, 69, Пластун, 87 – Кобін, 31.