Головного лікаря Пустомитівської районної лікарні Ярослава Федину могли вбити через пограбування. При підготовці Львівщині до Євро-2012 розікрали 35 мільйонів державних гривень, а справа Сенчука колись таки буде розкрита. Ці та інші заяви озвучили у четвер, 9 вересня заступники прокурора Львівської області під час прес-конференції.
Як зазначив один із заступників Володимир Гураль, у справі вбивства головного лікаря Пустомитівської районної лікарні Ярослава Федини правоохоронці опрацьовують три версії, основною з яких є вбивство з метою пограбування. Дві інші версії пов’язані зі службовою діяльністю вбитого, який, нагадаємо, був депутатом Пустомитівської районної ради. За словами Володимира Гураля, на розслідування справи кинуті сили практично всього особового кладу ГУ МВСУ у Львівській області, є певні зауваження до роботи міліції, але загалом справа розслідується.
Володимир Гураль зазначив, що міліція опитала практично всіх сусідів Ярослава Федини, однак вони стверджують, що нічого не бачили. «Вбивство сталося ввечері, коли всі були вдома. Можливо, люди бояться, тому нічого не хочуть розповідати, або ж просто байдужі», – додав він.
(Ярослава Федину, нагадаємо, було вбито між 21.30 і 22.15 2 вересня у подвір’ї власного будинку в селі Зимна Вода Пустомитівського району).
Євро-2012 і прокуратура
Інша тема - правоохоронні органи у Львівській області порушили 10 кримінальних справ щодо використання коштів на підготовку до Євро-2012. Про це повідомив перший заступник прокурора Львівської області Богдан Татарин.
За словами Татарина, внаслідок неправомірного використання коштів державі було завданого збитків на суму 35 мільйонів гривень. Як зауважив заступник прокурора, на реконструкції лише одного стадіону було викрадено 8 мільйонів гривень.
Він додав, що викрадення державних коштів виявлено під час реконструкції трьох стадіонів. Один з них – стадіон на вулиці Черемшини, який належить Львівському державному університету фізичної культури.
Водночас фактів нецільового використання коштів при будівництві головної львівської арени Євро-2012, стадіону на вулиці Стрийська-Кільцева - не виявлено.
Заступник прокурора Ігор Ліуш додав, що триває також розслідування кримінальної справи, порушеної проти першого заступника міського голови Львова Олега Синютки - за нецільове використання коштів на об’єкти Євро-2012..За його словами, справу розслідує львівський УБОЗ, нині проводиться ревізія документів, за результатами якої буде ухвалено рішення. Сам Синютка продовжує перебувати на своїй посаді, оскільки не є засуджений.
Корупція
Ігор Ліуш також повідомив, що цього року співробітники прокуратури порушили 62 кримінальні справи про корупцію, 57 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності за корупційну діяльність.
За його словами, із цих 57 осіб, 10 - працівники міліції, 25 - посадовці органів місцевого самоврядування, а ще 5 - депутати місцевих рад.
"Скеровано до суду низку кримінальних справ цієї категорії. Зокрема, слідчим відділом прокуратури області скеровано до суду кримінальна справа, яка стосується начальника Центру державного земельного кадастру. У цій справі сума хабарів становила 11,5 тис. дол.", - сказав він.
Крім того, цього місяця до суду скеровано кримінальну справу щодо в.о. начальника Львівської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю. Сума хабара у цій справі становить 10,5 тис. дол.
"На цей час у провадженні слідчих органів прокуратури перебуває 15 кримінальних справ вказаної категорії. До прикладу, одна зі справ стосується колишнього голови однієї з районних державних адміністрацій області, а також колишнього начальника Держкомзему цього району. Там сума хабара сягнула понад 90 тис. дол.", - зауважив І.Ліуш.
До суду також скеровано 12 кримінальних справ за фактами корупційних злочинів, вчинених службовими особами органів виконавчої влади місцевого самоврядування та контролюючих органів під час вилучення земельних ділянок та надання їх у власність чи користування, а також продаж земель.
За скерованими до суду такими кримінальними справами встановлено суму збитків на понад 1 млн 400 тис. грн, під час слідства відшкодовано 560 тис. грн і накладено арешт на майно обвинувачених на 630 тис. грн.,
"Висяки"
Не оминули своєю увагою заступники прокурора і вбивства минулих років. Володимир Гураль повідомив, що в Генеральній прокуратурі України минулого місяця розглянули кримінальну справу, яка стосується вбивства колишнього голови Львівської обласної державної адміністрації Степана Сенчука.
За словами Гураля, представники ГПУ дали вказівки щодо ходу розслідування справи про вбивство С.Сенчука, й оперативно-розшукова робота триває. "Ця справа не припадає порохом", - заявив заступник прокурора Львівської області.
Він також додав, що в 2010 р. зросла кількість розкритих умисних убивств, скоєних в області у попередні роки. Так, якщо у 2008 році було розкрито лише одне таке вбивство, у 2009 році - два, то за 8 місяців 2010 р. удалося розкрити три "задавнені" вбивства.
Загалом у цьому році в області зафіксовано 47 умисних убивств, з яких у 13 випадках убивства скоювали особи, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, а ще 9 - раніше судимі. Нерозкритими залишаються 2 вбивства, одне з яких – Ярослава Федини.
Банківська афера на 170 млн грн
Правоохоронцями Львівщини викрито організоване злочинне угрупування, яке на підставі підроблених документів отримало банківських кредитів на суму 170 мільйонів гривень. Про це повідомив Богдан Татарин.
За його словами, до злочинного угрупування входило кілька підприємств. Їх жертвами стали банки «Фінанси та кредит», «Надра», «Укрексімбанк», «Піреус-банк».
Загалом за 8 місяців цього року органами прокуратури Львівщини порушено 85 кримінальних справ у сфері законодавства про банки і банківську діяльність, з них 19 проти працівників банківських установи.
Заступники прокурора зазначили, що за результатами проведеної роботи за 2 місяці цього року на Львівщині вдалося забезпечити погашення заборгованостей на суму майже 7 млн грн. Зокрема, як повідомив заступник прокурора Богдан Подубинський, було повністю погашено заборгованість із зарплати перед працівниками ДАП «Львівські авіалінії» на суму понад мільйон гривень, тривають судові справи з погашення заборгованості перед працівниками ЛАЗу.
Борги
Окрім цього, прокурорськими перевірками викрито численні факти умисної невиплати керівниками підприємств заробітної плати, недодержання визначеного законодавством її мінімального розміру, прихованих трудових відносин.
Загалом упродовж поточного року за внесеними документами реагування забезпечено виплату працівникам понад 71 млн. грн. заборгованої заробітної плати, органами прокуратури порушено більше як 100 кримінальних справ, щодо яких у переважній більшості винні були покарані .
Використання представницьких повноважень сприяло задоволенню судами позовних вимог прокурорів про стягнення з роботодавців на користь громадян заробітної плати на суму близько 8 млн. грн. Внаслідок скоординованої діяльності органів прокуратури області, інших правоохоронних органів та органів виконавчої влади й державного контролю протягом липня - серпня цього року вдалось зменшити рівень заборгованість із виплати заробітної плати на 22,8 млн. грн.
Злочини проти дітей
Також прокуратурою області було порушено 50 кримінальних справ із захисту прав дітей, видано понад 500 документів прокурорського реагування, захищено права 3 тисяч дітей, повідомив Богдан Татарин. Їм відшкодовано пенсії, стипендії, аліменти на суму 1,8 млн грн.
Як зазначив заступник прокурора, в 95% випадків жертвами протиправних діянь є діти-сироти або ж діти, позбавлені батьківського піклування. Непоодинокі випадки, коли вони не можуть отримати належну допомогу через відмову сприяти їм в цьому керівництвом інтернатів.
Будівельна афера на 115 млн грн
Окрім того, в квітні 2010 року прокуратурою області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.191, ч.2 ст.366 КК України, розслідуванням якої з’ясовано, що одна з комерційних структур протиправно отримала ліцензію на право виконання будівельних робіт, відтак, протягом квітня-серпня 2008 року від суб’єктів господарювання незаконно одержано дохід на загальну суму 115 млн. грн., які були переведені у готівку та привласнені.
Рівень злочинності
Прокуратура зауважила зростання загальної злочинності на 35%, у тому числі тяжких і особливо тяжких злочинів - на 19,4% (4 151 проти 3 476 торік), однак такий стан , в основному, викликаний законодавчим врегулюванням: 20-09 року зменшено більш ніж в десять разів розмірів сум, за які настає кримінальна відповідальність (825 - 62,5 грн).
Гал-інфо.