Notice: Undefined offset: 2 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 627

Notice: Undefined offset: 2 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 628

Notice: Undefined offset: 2 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 630
Новини України: 110 років Марії Приймаченко, яка створила українських фантастичних звірів
Слухай онлайн
Культура  |  Історія

110 років Марії Приймаченко, яка створила українських фантастичних звірів

12 січня 1909 року у селі Болотня на Київщині народилася Марія Примаченко (Приймаченко), художниця, представниця «наївного мистецтва». Її твори дивували мистецький світ й експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та в інших країнах.

Картина Марії Примаченко "Квіти у вазі", 1967. Джерело: skripnikmarina.ucoz.ua.

1937-го на міжнародній виставці у Парижі Марія Примаченко отримала золоту медаль. Цю нагороду вона так і не змогла потримати у руках. Бо її надіслали на адресу Івана Гончара, який також брав участь у виставці, і медаль загубилася.

З дитинства їй довелося переборювати поліомієліт. Марія Приймаченко була переконана, що цю хворобу їй наврочили. Три доби вона терпіла біль, потім батько підводою відвіз доньку до місцевої знахарки. Після того одна нога покривилася і стала коротшою. На все життя вона залишилася інвалідом і пересувалася на милицях.

Марія Приймаченко почала творчий шлях з розпису власної хати. Якось пасла гуси та й побачила дивного птаха, який скинув пір’я з крила. На землі, де впало пір’я, були різнокольорові смужки. Це був синій глей. Вона набрала його і розмалювала стіни домівки синіми квітами. Сусідський хлопчик був вражений красою малюнків і не хотів іти додому, поки йому не дадуть квітку.

Потім з’явилися жар-птиці, казкові звірі та квіти. Сусіди запрошували дівчинку розписувати їхні оселі. Подивитися на ці малюнки приїздили з навколишніх сіл.Протягом 1930-1980-х років відбулося близько 60 виставок творів Марії Приймаченко. Її картини зберігаються у найвідоміших галереях не лише  України, а також Росії, Франції, Болгарії, Австрії, Угорщини, Канади, Білорусі, Бельгії, Данії, Швеції, Португалії, Польщі, Прибалтики, Узбекистану, Казахстану, Чехії, Грузії.

Картини: «Роки мої молодії, прийдіть до мене в гості». Джерело: lj.rossia.org 

"Мільярди років пройшло, а таких мавп не було", 1986. Джерело: skripnikmarina.ucoz.ua.

Марія Примаченко створила понад 800 картин. Понад 600 з них зберігаються в Київському музеї українського народного декоративного мистецтва. 

УІНП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ