Слухай онлайн
Економіка

14% бюджету Львівської громади йде на утримання міської влади

Серед областей заходу України Львівська міська рада витрачає на утримання місцевої влади найбільшу частку бюджету громади – 14,2%, а Тернопільщина – найменше.

Про це йдеться в аналітиці Центру спільних дій.

“У 2021 році в усіх облцентрах серед сфер, які з’їдають значну частку бюджету громади, є утримання місцевої ради та її виконавчого органу.

Йдеться про виплати зарплат працівникам департаментів та управлінь, закупівлю обладнання для їхньої роботи, оплату комунальних послуг.

Найщедріше ці витрати фінансують Львівська (14,2%) та Ужгородська (13,3%) територіальні громади. Це більше, ніж міста виділяють на ЖКГ або соціальний захист”, – повідомили у Центрі спільних дій.

Крім того, на освіту у 2021 році витратять близько половини грошей в усіх облцентрах західної України.

Також серед головних пріоритетів є житлово-комунальне господарство і соціальний захист населення. Тернопіль на ЖКГ витратить 12% бюджету. Це майже в 4 рази більше, ніж у Львові, де частка складає 3,5%.  

Серед областей заходу України Львів є лідером за обсягом грошей на соціальний захист (7%). Найменше вразливим групам допомагатиме Луцьк (2%). За цією статтею витрат  виплачуються різні види пільг, компенсації і допомоги, створюються центри дозвілля і місця для заняття фізкультурою для літніх людей і людей з інвалідністю, забезпечується робота центрів безплатної правової допомоги та багато іншого.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ