За перший місяць зими на водоймах країни вже загинуло 19 людей, - прес-служба ДСНС України.
Останнім часом, через постійно мінливу температуру, на річках та озерах утворюється нестійкий крижаний покрив, який має особливу небезпеку.
Так, за перший місяць зими на водоймах країни вже загинуло 19 людей.
Зокрема, 29 січня у Києві, а саме на р. Дніпро в затоці Собаче гирло в Оболонському районі міста, було знайдено, вилучено з води та передано працівникам поліції тіло чоловіка 1994 року народження, який потонув за невідомих обставин.
Водночас напередодні на Малому Анжалицькому лимані в смт Нові Біляри Одеської області продовжувалися пошуки чоловіка 1978 року народження, який зник під час риболовлі 28 січня. До пошуків залучено водолазно-рятувальна частину АРЗ СП у складі 7 осіб (з них 6 водолазів) та 2 од. техніки (з них 1 плавзасіб). Зниклого не знайдено, пошуки триватимуть.
Саме тому, з метою попередження нещасних випадків на водоймах у період потепління, співробітники ДСНС України щодня проводять профілактично-роз’яснювальну роботу серед рибалок та відпочивальників.
Так, 29 січня рятувальники спільно із співробітниками Запорізького рибоохоронного патруля та представниками ЗМІ провели профілактичний рейд водоймами Запоріжжя та Василівки. Фахівці Служби порятунку нагадали поціновувачам небезпечного зимового відпочинку правила під час перебування на льоду та розповіли про дії у разі потрапляння у крижану воду. Рятувальники також звернулися до рибалок з проханням покинути нестійку кригу, аби не допустити трагедії.
Того ж дня на Кіровоградщині, а саме у селищах Новгородка та Олександрівка, рятувальники районних підрозділів Управління ДСНС в області поспілкувались з місцевими мешканцями про небезпеку перебування на кризі. Громадянам розповіли як визначити товщину льодового покриву за кольором, яка товщина є безпечною для однієї людини, яка відстань між лунками є безпечною для кількох рибалок та коли можна влаштовувати переправу.
В свою чергу, на Ковельському водосховищі волинські рятувальники також нагадали і дітям, і дорослим, про небезпечний лід. Особливу увагу надзвичайники звернули на підлітків, які прийшли «просто подивитися» яка риба ловиться у рибалок. Дітям пояснили правила безпеки на водоймах, вкритих кригою, та нагадали, що у минулому році саме у цей період на водосховищі, через надмірну цікавість до рибалки, 8-річний хлопчик пішов під лід. Йому на допомогу вчасно прийшов 15-річний підліток Максим Павлович, який і витягнув його з крижаної пастки. Аби важлива інформація краще запам'яталася, усім присутнім на місці проведення заходу фахівці ДСНС залишили тематичні листівки.
Загалом, профілактичні заходи цього тижня відбулися у всіх областях України.