Слухай онлайн
Історія

Активісти встановили пам’ятник Юрію Горліс-Горському

Пам’ятний знак на честь автора роману «Холодний Яр», очевидця і учасника визвольних змагань 1917—1920 років Юрію Горліс-Горському встановили кропивницькі активісти — історики, митці, журналісти, викладачі, громадські діячі, об’єднані спільним прагненням зберегти історичну пам’ять про часи Національної революції. До них долучилися і патріоти із села Розумівка (Олександрівський район Кіровоградської області), яка входить до «географії» Холодного Яру

Пам’ятник Горлісу-Горському розташували поряд із могилою його побратима — легендарного Чорного Ворона, який у 1920 році загинув у нерівному бою з кінною дивізією Будьоного. Саме Горліс-Горський, за переказами, одним із перших прибув на місце загибелі отамана Чорного Ворона, саме він у 1942 році ініціював вшанування пам’яті холодноярців, організувавши в Розумівці поминки. Про все це та багато інших історичних деталей розповів кропивницький історик Юрій Митрофаненко, дослідник історії Холодноярського руху.

Два тижні тому кропивничани вже навідувалися до місця поховання Чорного Ворона — толокою вони упорядкували могилу, посадили калину, розчистили чагарники. Працюють над популяризацією історії свого краю і жителі Розумівки — коштом Фонду регіонального розвитку вони сподіваються прокласти дорогу до місця поховання Чорного Ворона, відтак сільський голова Розумівки Микола Христинко сподівається, що це місце буде внесено до туристичного маршруту «Шляхами української революції 1917—1921 рр.».

Авторами пам’ятника стали скульптори Віктор Френчко та Василь Ткаченко. Виготовили монумент коштом Благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» та фермера із села Розумівка Володимира Шепелюка.

Офіційне відкриття пам’ятника відбудеться 29 квітня, під час всеукраїнського вшанування героїв Холодного Яру.

Інна Тільнова, Кіровоградська область

Газета День

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...