21 жовтня відомий український письменник Андрій Курков представив у Львові, в культовій кав'ярні "Вірменка", нову книгу "Шенгенська історія. Литовський роман". Про це повідомила арт-менеджер Анастасія Зайцева.
В п’ятницю відбулась унікальна передпрем’єра роману Куркова, адже в книгарнях "Шенгенська історія" російською мовою з’явиться лише на початку листопада, а українською видавництво "Фоліо" планує видати роман вже навесні. Наразі книгу перекладають, до слова у Львові. Що стосується виходу роману литовською, то триває процес перемовин видавництва "Вага" з Міністерством культури Литви стосовно отримання гранту для перекладу та видання "Шенгенської історії", оскільки її обсяг становить 700 сторінок, і це найбільший роман в історії цього литовського видавця.
Роман складається із чотирьох окремих романів, об'єднаних спільною сюжетною лінією. Це історія про Литву, литовців та про те, як все в європейському світі пов'язане з минулим. Так, автор заінтригував присутніх, сказавши, що у книзі розкривається таємниця, куди ж зникли східні пруси. "Не завжди очікування, які ми пов'язуємо з відкриттям шлагбауму до Європи справджуються. Мої герої довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. Вони були молодими та самовпевненими", - каже Андрій Курков. Це перший «безвізовий» роман, виданий в Україні.
Автор присвятив роман литовцям, які завжди підтримували українців в боротьбі за незалежність. Андрій Курков розпочав писати роман в 2012, багато подорожував Литвою, Францією, Англією, проте змушений був декілька разів переривати роботу над книгою через події на Майдані та війну на Сході, і зізнається, що ці події позбавили його почуття гумору, притаманного його творам.
Дія роману починається в ніч з 20 на 21 грудня 2007 року, коли Литва приєдналась до Шенгенського простору. Цієї ночі три молоді пари зібрались на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати "Шенгенську ніч" і поділитись планами на майбутнє. Хтось мріяв переїхати до Лондона, хтось до Парижа, а хтось до Риму. Четверта сюжетна лінія розповідає читачеві про "вічного литовця" Кукутіса, який дуже добре знає Європу, і має шість паспортів на своє ім’я, захованих в його дерев’яній нозі, оскільки ще під час Першої світової війни він втратив ногу. Місія Кукутіса – допомагати литовцям, які потрапили в біду за кордоном, проте він завжди запізнюється.
На завершення презентації Андрій Курков зачитав уривок з роману, а львівський саксофоніст Юрій Машталір, відомий своєю грою на палаючій вулиці Грушевського під час Євромайдану, виконав декілька джазових імпровізацій.
Вісім примірників книги "Шенгенська історія", які спеціально з Харкова привіз Андрій Курков, відразу ж розкупили. У подарунок читачі отримали автограф письменника.
Презентація книги Андрія Куркова продовжила серію літературно-музичних зустрічей на Вірменці, присвячених відомим подіям та особистостям. На зустрічі 21 жовтня було вшановано пам'ять культового американського письменника Джека Керуака (12.03.1922 — 21.10.1969)