Слухай онлайн
Спорт

"Арена Львів" готова прийняти збірну

Голова Федерація футболу Львівської області Олександр Шевченко та директор «Арени Львів» Юрій Майборода провели інспектування готовності газону цього львівського стадіону до проведення матчів національної збірної України з футболу в рамках відбору до Євро-2020 проти Сербії та Люксембургу.

Вони разом із начальником відділу догляду за газоном «Арени Львів» Віктором Книшуком оглянули створений за новітніми нідерландськими технологіями гібридний газон та залишилися задоволеними побаченим, адже трава двох сортів (штучна основа, поверх якої посіяно живу траву) приживається дуже добре. Зі слів фахівців, до поєдинків «синьо-жовтих» (7-го червня зі Сербією та 10-го червня з Люксембургом) футбольне поле буде в ідеальному стані і стане одним із найкращих у Європі.

«У будь-якій справі головне – бажання. Ми давно хотіли замінити старий газон, адже в цьому була необхідність. Нам удалося це зробити завдяки сприянню Федерації футболу України, Федерації футболу Львівської області, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства фінансів України, народних депутатів від Львівщини та Львівської обласної влади. Над цим працювала велика команда. Фірма «Engo», яка виграла тендер, успішно провела всі роботи за участю колективу стадіону.

З державного бюджету на встановлення нового газону виділено 7 мільйонів гривень. Оскільки всі роботи виконано з 1-го по 15-те березня, в не найкращий для росту трави час, її довелося гріти й освітлювати, а це ще плюс 1,5 мільйона гривень заборгованості. Проведемо на стадіоні заходи, аби вилізти з цієї боргової ями. Головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко дасть оцінку новому покриттю. На мою думку, повноцінна оцінка буде дана йому після першого матчу головної команди країни», – зазначив у розмові з інформаційним центром ФФЛ Юрій Майборода.

Він наголосив, що це перший стадіон у нашій країні з таким саме ігровим покриттям, бо такий газон, але тренувальний, має в Святошино на Київщині донецький «Шахтар». Із його слів, термін експлуатації нового газону залежить від догляду за ним.

«Футбольний газон – дороге задоволення. Потрібно вносити необхідні добрива, у відповідні пори року підігрівати знизу. Наш стадіон комфортний для перегляду матчів, і накриття від дощу тут надійне, але сонячного світла сюди потрапляє небагато, тож газон доводиться освітлювати зверху спеціальними установками. Принагідно дякую футбольному клубу «Шахтар», який із подачі ФФУ допоміг нам у цьому», – підкреслив Юрій Майборода.

Не приховує радості від зробленої роботи й очільник обласного Будинку футболу Олександр Шевченко, за активного сприяння якого й відбулася заміна газону. Олександр Якович подякував Президентові Федерації футболу України і голові парламентського комітету з питань бюджету Андрію Павелку, котрий посприяв тому, аби були виділені кошти на проведення відповідних робіт.

Він зазначив: «Дякую всім, хто долучився до цього процесу. Це результат спільної роботи великої команди людей. Ми багато зустрічалися, проводили наради і нарешті маємо новенький газон із живою м'якою травою. Є відео, де агроном, розпочинаючи сіяти траву на «Арені Львів», перехрестився. Це свідчить про те, що людина з високою відповідальністю ставиться до своїй роботи. Елементи штучної трави не відчуваються на дотик, вони необхідні, щоби натуральне покриття витримувало навантаження шипів бутс.

Завдяки цьому зможемо проводити тут іще більше змагань. Завантажити матчами «Арену Львів» – означає розвантажити стадіон «Україна». Нагадаю: у Львівській області 1200 аматорських команд, 3 професійні команди, є перспективні колективи, які можуть спробувати свої сили на професійному рівні. Сподіваюся, знайдуться й інші команди, окрім ПФК «Львів», що захочуть тут грати. Наше місто має чимало хороших стадіонів».

Начальник відділу догляду за футбольним полем «Арени Львів» Віктор Книшук пишається своєю роботою. Він розповів, що раніше на цій арені до Євро-2012 постелили рулонний газон, який зазвичай відживає себе через 3-4 роки. Нове покриття, з його слів, за належної експлуатації має надійно прослужити 8-10 років.

«Ми посіяли траву на майже чистому піску, тож живлення в газону специфічне. За ним потрібно пильно стежити, щодня здійснювати чимало процедур із його догляду: чесати, стригти, підживлювати. Національна збірна України не відчує жодного дискомфорту під ігор на новенькому покритті і продовжить свою переможну серію у Львові», – запевнив Віктор Книшук.

ФФЛ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");