Слухай онлайн
Культура

“Белзька брама” зібрала на Львівщині фольклорні колективи трьох країн

У місті Белзі на Львівщині проходить фестиваль трьох культур "Белзька брама". Участь у святі беруть фольклорні колективи з України, Польщі та Ізраїлю, повідомляє Укрінформ.

“Мета фестивалю - сприяння створенню у світі позитивного іміджу України, розвиток, взаємозбагачення та популяризація національних культур, а саме української, польської та єврейської”,- зазначили організатори.

У програмі імпрези -  виступи колективів із Республіки Польщі, Держави Ізраїль та України, шоу Центральної школи бойового гопака, виставка народних майстрів та презентація кулінарних виробів місцевих виробників.

Місто Белз – одне із найдавніших міст України, тут поєднані українська, польська та єврейська культури. Територію Белза та його околиці відносять до Державного історико-культурного заповідника. Тут збереглися дерев`яні церкви, католицький та єврейський цвинтарі, ратуша XVII ст., де знаходиться історико-краєзнавчий музей. Комплекс сакральних споруд урочища «Замочок» знаходиться на південний схід від середмістя, саме тут почалась історія давнього княжого міста.

У Белз щорічно здійснюють паломництво хасиди з усього світу, адже на місцевому єврейському цвинтарі  поховані белзькі равини та чудотворний хасидський цадик Шолом Роках з родиною.

Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");