Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

ДАБІ запроваджує інструменти, які унеможливлять безпідставні відмови на будівництво

ДАБІ запроваджує низку організаційно-управлінських інструментів, щоб ліквідувати практику надання безпідставних відмов у видачі дозвільних документів на будівництво.

ʺПід час нарад, що відбулися у січні поточного року під головуванням Прем’єр-міністра України, представники галузі озвучили низку проблем у сфері держархбудконтролю. Серед них – і безпідставні відмови або відмови за так званими формальними ознаками – кома поставлена не там, пропущена крапка тощо. Це абсолютно неадекватна ситуація, яка не може залишатись без реакції. Тож мною було вжито заходи реагуванняʺ, - розповіла в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олена Костенко. 

Зокрема, керівникам територіальних органів надано окреме доручення щодо зміни підходів у роботі із дозвільними документами та усунення практики необґрунтованих відмов. Так, наприклад, підстави для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт чітко прописані в Законі України ʺПро регулювання містобудівної діяльностіʺ – це неповний пакет документів, невідповідність документів вимогам законодавства, виявлення недостовірних відомостей тощо. Формальні ж недоліки, які пов’язані із відсутністю розділових знаків у тексті, допущенням граматичних помилок, некоректним формулюванням назви об’єкта будівництва в заяві тощо мають відпрацьовуватися із замовниками в оперативному режимі та не ставати головною причиною відмови у видачі дозволу. А надумані підстави для відмови взагалі мають бути виключені із практики роботи територіальних органів.

ʺВидача дозвільних документів на будівництво повинна нарешті стати дійсно адміністративною послугою – належного формату та якості, так як це передбачено чинним законодавством. Замовник будівництва має право звернутись та отримати вичерпну консультацію, подати повний пакет документів – та мати позитивний результат наданої адміністративної послугиʺ, - зауважила Олена Костенко.

Тож під особисту відповідальність керівники територіальних органів мають забезпечити належний розгляд звернень від суб’єктів містобудування. У разі невиконання або неналежного виконання доручення щодо кожного керівника та відповідального посадовця розглядатиметься питання притягнення до дисциплінарної відповідальності. Відсоток та динаміка відмов у видачі дозвільних документів на будівництво по регіонах аналізуватиметься та за результатами прийматимуться відповідні управлінські рішення.

Нагадаємо, через надходження чисельних скарг в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олена Костенко відсторонила від виконання службових обов’язків керівників територіальних органів ДАБІ в Одеській, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях.

Ще раніше від виконання службових обов’язків було відсторонено шістьох посадових осіб, у тому числі директорів трьох Департаментів – державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, дозвільних процедур та нормативно-правового забезпечення. Щодо цих державних службовців порушено дисциплінарні провадження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ