Донецький напрямок залишається в пріоритеті у російських окупантів: безуспішно атакують на 10 ділянках
Останніми днями в ЗМІ та телеграм-каналах можна прочитати, що росіяни почали перекидати війська зі східних відтинку фронту на південь України. Відповідно, просувається думка, що оголюється східні фронти і відкривається прекрасне війно можливостей для ЗСУ.
Такі меседжі - елемент ІПСО. Ніхто зі східного фронту не відводить військ, навпаки. На Донецькому напрямку з’явилося декілька нових напрямків атак росіян. Якщо раніше їх було 3, то зараз до 10. Тобто, вони вкидають дезу, що ми відвели свої війська зі сходу, зосереджуємось на півдні. Ні, це не відповідає дійсності.
27 квітня міністр оборони рф Шойгу заявив про другий етап спецоперації – вихід на адміністративні кордони Донецької і Луганської області. Якщо з Луганською областю у них умовно вдалось реалізувати сценарій, мовиться про повну окупацію області, то 45% Донецької області контролюють ЗСУ.
Відповідно, якщо вони будуть говорити про посилення позицій на півдні, то стає питання невиконання оперативного плану російського командування на сході. А це, в першу чергу навіть не військова поразка росіян, бо фактично вони визнають факт поразки. Це- політична поразка. Вони не зможуть продати цей момент внутрішньому споживачеві. Бо тоді прийдеться вийти на загал і сказати: на сході ми не змогли пройти, бо є опір ЗСУ, почався контрнаступ, тому ми будемо наступати на півдні. А це по суті було б визнанням неспроможності їхніх збройних сил на виконання поставлених завдань.
Тобто, в пріоритеті російського угрупування саме донецький напрямок. Тому йдуть такі посилені бої по всім напрямках: Мар’їнка, Авдіївка, Бахмут, Краматарск, Сіверськ, Соледар.
Підрозділи Сил оборони утримують займані позиції та не допускають просування ворога. Українські військові успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Соледар, Авдіївки, Первомайського, Невельське, Мар’їнка та Григорівка.
Щоб проводити наступальні дії на стількох напрямках потрібно мати військовий контингент, який буде переважати 1 до 3 сили, які знаходяться в активній обороні. Якщо такого резерву нема, то ні про який наступ не йдеться. Натомість ми бачимо активізацію військових дій.
Дмитро Снєгирьов