Слухай онлайн
Надзвичайні події

ДСНС отримала техніку та обладнання для гуманітарного розмінування

2 серпня на Навчальному полігоні Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС, що на Київщині, представники Данської Групи з розмінування (ДГР) передали піротехнікам ДСНС техніку та обладнання для гуманітарного розмінування на Донбасі, яке було закуплене завдяки підтримці уряду США.

Участь у заході взяли заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький, Голова Представництва Данської Ради у справах біженців/Данської Групи із розмінування Кріста Зонголовіч, Керівник Програми Данської Групи із розмінування Іраклі Чітанава, представники посольства США в Україні.

Цього дня іноземні партнери передали для ДСНС оперативно-піротехнічні автомобілі, захисне спорядження, метало-детектори, інструменти для ручного розмінування та нетехнічного обстеження. Загальна вартість допомоги – близько 5 мільйонів гривень.

Руслан Білошицький подякував представникам ДГР та американським донорам за допомогу та зауважив, що, починаючи з липня 2014 року піротехнічними підрозділами ДСНС вже розміновано понад 28 тисяч 300 гектарів території та 93 гектари акваторії водних об'єктів, при цьому знешкоджено близько 173 тисяч вибухонебезпечних предметів.

“Проте цю надзвичайно важливу роботу уже тривалий час здійснюють не тільки підрозділи ДСНС та Збройних Сил, але й неурядові міжнародні організації з гуманітарного розмінування, серед яких – Данська група з розмінування. Я впевнений, що тільки загальними зусиллями ми зможемо подолати наслідки забруднення територій мінами та іншими боєприпасами”, - сказав Руслан Білошицький.

У свою чергу, пані Кріста Зонголовіч зазначила, що Україна посідає перше місце в антирейтингу жертв від протитранспортних мін, випереджаючи, зокрема, Сирію. Для її організації очищення території на Донбасі є першочерговим завданням. Кріста Зонголовіч закликала якнайшвидше імплементувати Закон про протимінну діяльність, зокрема створити Центр протимінних операцій та місцеві управління протимінної діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ