Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Лише за минулу добу маємо 333 випадки загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах! З початку року ця цифра становить 12 тисяч 225 пожеж! Про це повідомили в прес-службі ДСНС України.

Так, 1 квітня о 08:05 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу, що виникла на відкритій території поблизу с. Радалівка Глобинського району Полтавщини.

Вогнеборці, які прибули на виклик, встановили, що горять поверхневі поклади торфу на площі 0,2 га (глибина залягання 0,06 -0,2 м).

До гасіння залучені 5 чоловік особового складу 6-го Державного пожежно-рятувального посту, 1 автоцистерна та 2 мотопомпи.Ймовірною причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем невідомої особи.

1 квітня о 10:34 до оперативно-диспетчерської служби Переяслав-Хмельницького району Київської області надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу в с. Помоклі. До місця виклику було направлено черговий караул 27-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Переяслав. По прибуттю рятувальниками встановлено, що горить лісова підстилка на площі 1 Га. Існує загроза поширення пожежі.

Пожежу локалізовано о 11:12 та повністю ліквідовано  о 11:45. На місце події залучались 8 чоловік особового складу, 2 одиниці пожежно-рятувальної техніки та трактор від лісового господарства. Причина пожежі встановлюється.

Впродовж минулої доби підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 6 пожеж сухої рослинності у природних екологічних системах Городнянського, Козелецького районів, а також міст Бахмач та Чернігів. Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га. Причинами виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

На території Кіровоградської області того ж дня виникло 5 пожеж сухої рослинності, до гасіння яких залучались рятувальники 1-го Державного пожежно-рятувального загону м. Кропивницький (200 м2 очерету та сухої трави – вул. Делегатська, 60 м2 сміття – вул. Тульська, 50 м2 очерету та сухої трави – вул. Б. Хмельницького та 400 м2 очерету та сухої трави – вул. Нижня обласного центру) та 30-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Вільшанка (800 м2 сухої трави поблизу райцентру).

Протягом 31 березня столичні пожежно-рятувальні підрозділи 10 разів виїжджали на гасіння пожеж, пов’язаних із горінням трав’яного настилу, очерету та сміття (Деснянський та Дарницький райони – по 3 пожежі, Голосіївський район – 2 пожежі,  Шевченківський та Дніпровський райони – по 1 пожежі).

Найскладнішою пожежею стало займання очерету та чагарників на відкритій місцевості у Дарницькому районі столиці на орієнтовній площі 2 Га на вул. Липовій. Головна складність гасіння цієї пожежі полягала в тому, що на місці було відсутнє належне водопостачання, тому рятувальникам доводилося підвозити воду, і саме тому вогнеборцям, аби ліквідувати цю пожежу, довелося витратити майже 4 години. Виклик щодо цієї пожежі поступив до оперативно-координаційного центру о 15:47. О 18:59 вогнеборці локалізували пожежу, а о 19:35 – ліквідували. На місці події працювало 2 одиниці пожежної техніки та 10 чоловік особового складу.

На щастя, внаслідок цих подій ніхто не постраждав. Причини виникнення пожеж встановлюються.

Протягом 31 березня вогнеборці з підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України ліквідували 7 пожеж на відкритій території. Горіння зафіксовані у містах Лубни, Горішні Плавні, Кременчук, Пирятинському, Решетилівському, Новосанжарському та Семенівському районах.

Внаслідок займань вогнем було знищено близько 20 га сухої рослинності та очерету.

Так, о 15:05 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу, що виникла на відкритій території на проспекті Полтавському Автозаводського району м. Кременчук. Вогнеборці, які прибули на виклик, встановили, що горить суха трава й очерет на площі 0,5 га. Пожежу було локалізовано о 15:25, а о 15:40 - ліквідовано. До гасіння залучалися 5 чоловік особового складу 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини та 1 одиниця техніки. Причина пожежі встановлюється.

Шановні громадяни! Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Служба порятунку закликає вас не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття.


Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ