Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

«Дударик» розпочав мистецький марафон до свого п’ятдесятиліття

Львівська національна хорова капела «Дударик» у понеділок, 4 жовтня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької зібрала повний зал на концерті «Oktoberfest по-львівськи». Це був перший концерт «Дударика» із мистецького марафону до 50-ліття.
фото - пресслужба ЛОР

Про це інформує пресслужба ЛОР.

Загалом мистецький марафон святкування триватиме упродовж місяця на різних сценах: 

15 жовтня о 17:00 на сцені Львівської національної філармонії у розважально-музичній програмі «Два по 50? – Будь ласка!» виступатиме вокальна формація «Дударик-FOREVER» у супроводі естрадного оркестру.

Гостями свята буде фольклорний ансамбль «Веселка» (м. Білгород-Дністровський). Солісти - Юрій Йосифович, Олег Лихач та Юрій Шевчук. Звучатимуть твори, які припали до душі хористам у часі мандрів і турне, веселі, любовні, жартівливі та твори зі шляхетним підтекстом. 

16 жовтня об 11:00 у Храмі Святого Лазаря відбудеться Поминальна Служба Божа.   

Літургію відправлятимуть у пам’ять за «Дудариками-Навіки», серед яких Микола Кацал – фундатор і засновник колективу, Василь Сліпак – всесвітньовідомий оперний співак, отець Андрій Дуда – Герой України, військовий капелан, волонтер і знаний громадський діяч та співаки капели, які не розділять із нами свята тут на землі. По завершенню відбудеться  фотовиставка світлин «Дударик-Навіки». 

17 жовтня о 18:00 у Львівській національній опері капела представить святкову програму «Дударик 50». Ексклюзивними гостями буде «Хорея Козацька», лицарі духу, завзяті дослідники, реконструктори і репрезентанти української музики 17-20 ст.

У другому відділенні концерту звучатимуть найвидатніші твори з камерного, симфонічного та ораторійного репертуару капели англійської, німецької, австрійської та країнської композиторської школи. Твори виконуватимуть у супроводі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та солістів Львівської та Київської національної опер Людмили Осташ, Тетяни Вахновської, Романа Трохимука та Сергія Магери.

«Головний акцент святкування буде, безумовно, 17 жовтня – у сам наш день народження дамо концерт у Львівській опері. Буде два відділення. Перше – акапельне і гостьове, а запрошеним учасником буде «Хорея Козацька». Друге відділення – ораторійно-симфонічне. З точки зору творчої, то друге відділення – це буде «мандрівка» композиторськими школами європейсько-світових однолітків, партнерів, друзів. Буде англійська, німецька, австрійська музика», - розповів керівник капели Дмитро Кацал. 

24 жовтня о 17:00 год. у колонному залі ім. М.В. Лисенка Київської національної філармонії у святковій програмі «Дударик 50» виступлять хорова капела «Дударик», Національний академічний симфонічний оркестр України, солісти Львівської та Київської національних опер Людмила Осташ, Тетяна Вахновська, Роман Трохимук, Сергій Магера. У концерті візьме участь «Хорея Козацька». Буде відтворено репертуар львівського концерту від 17 жовтня, але вже для київської публіки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ