Яку інформують Гал-інфо у прес-службі ДСНС Львівської області, рятувальники завжди попереджають про те, що відсутність елементарного батьківського нагляду може коштувати дитині життя. З високою вірогідністю ця байдужість призводить до трагедії.
Зокрема, 11 березня близько першої години ночі, у м. Верхівцеве Дніпропетровської області, в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинув хлопчик 2014-го року народження. Ще двоє малюків 2016-го та 2019-го років народження було госпіталізовано до лікарні. Попередня причина трагедії - дитячі пустощі з вогнем. Як так сталося, що в такий пізній час хтось із дітей міг гратися із сірниками чи запальничками — пояснити важко. Та й чи треба пояснювати, коли загиблого хлопчика вже не повернути.
Крім того, минулого тижня, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення спричинило ще одну жахливу пожежу у с. Ленківці Кельменецького району Чернівецької області, під час якої загинуло 4 особи, з них троє дітей 2013-го, 2014-го та 2017-го років народження.
І такі випадки непоодинокі, і кожен з них — це черговий доказ того, що втрата пильності і недбальство зазвичай обертаються трагічними наслідками.
Разом з тим, у період вимушеного відпочинку від навчання, зокрема з 12 березня, коли заклади освіти закриті на карантин, діти почнуть більше проводити часу на вулиці та шукати пригод у небезпечних місцях: підкорюватимуть дахи недобудов чи покинутих споруд, будуть досліджувати місцеві ставки, тощо.
Тож, для того, щоб нагадати дорослим про те, чого може коштувати байдуже ставлення до безпеки у відношенні до власних дітей, Державна служба України з надзвичайних ситуацій посилює профілактичну роботу серед населення та закликає батьків не наражати малечу на небезпеку під час вимушених канікул!
Шановні батьки!
• Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся що всі наявні в помешканні електроприлади та газове обладнання знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці;
• Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не здатні самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;
• Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду;
• Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки, покинуті будівлі;
• Виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!
Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, на Львівщині автівка наїхала на 8-річного хлопчика.