Слухай онлайн
Культура

Етнопоказ "Українські Амаzонки" пройшов у Дніпрі

Як повідомили у прес-службі Міністерства інформаційної політики України, у Дніпрі пройшов етнопоказ "Українські Амаzонки".

12 грудня 2018 року у Дніпрі в рамках мистецького проекту "Українські Амаzонки" відбувся унікальний етнопоказ за участі жінок-учасниць бойових дій на Сході України, волонтерок та військових журналісток.

Захід організувало Міністерство інформаційної політики України спільно з Дніпровською міською радою та ГО "Всесвітній день вишиванки".

"Ми завжди повинні пам’ятати, що українські жінки разом з чоловіками і на рівні з ними обороняють свою землю від російської агресії. Вони є справжніми героїнями, але при цьому залишаються чарівними, вишуканими і самобутніми. Наш проект якраз показує їх такими", - зазначив Міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

Дніпро стало вже третім містом, де пройшов етнопоказ "Українські Амаzонки". Серед 25 учасниць - п’ятнадцятеро саме з Дніпра.

"Наше місто зустріло першу хвилю російської агресії, стало тим форпостом, що зупинив її. Дніпро – основне місто, яке надавало волонтерську допомогу, підтримку армії. Багато людей, котрі беруть участь в операції Об’єднаних сил, є вихідцями з Дніпра", - повідомив секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.

До показу влаштували експозицію етнокартин відомої родини художників – Романа та Надії Федин. У залі також можна було побачити мурали «Українські амаzонки», на яких зображено сучасних жінок-військових у костюмах з півночі, півдня, заходу та сходу України. Окрім цього, були представлені старовинні строї з колекції традиційного вбрання етногалереї «Спадок».

Нагадаємо, у вересні етнопоказ "Українські Амаzонки" пройшов у Львові, у травні – в Києві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ