Слухай онлайн
Культура

Фестиваль «Музика в старому Львові» відкриють у Палаці Потоцьких

У п’ятницю, 14 серпня, відбудеться відкриття масштабної культурної події серпня – II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові». Одночасно у Кракові проходитиме у цей час 40-й міжнародний фестиваль «Музика в старому Кракові», повідомили у Львівській філармонії.

Перший захід фестивалю «Музика в старому Львові» приурочений унікальній даті – 330-річчю трьох видатних  композиторів доби бароко – Йоганну Себастьяну Баху, Георгу Фрідріху Генделю та Доменіко Скарлатті. Концерт триватиме півтори години.

За словами керівника проекту, клавесиністки, народної артистки України Наталії Свириденко: «Центральним епізодом програми буде легендарна жартівлива «Кавова кантата» Й. С. Баха, навколо якої і розгортатиметься  вся програма. Твір прозвучить українською мовою і матиме не тільки концертну, а й сценічну постановку з натяком на сюжетну лінію».

Кантата написана між 1732 і 1734 роками. Приводом для її появи став рух у Німеччині за  заборону пити каву жінкам. У ті часи, аби не втратити  шанувальників чарівного напою, кавовий будинок Циммермана в Лейпцигу замовив Баху написати жартівливу «Кавову кантату». У Львові, де так полюбляють каву, під час концерту  всі поціновувачі зможуть насолодитися творінням видатного композитора.

Окрім того, у програмі першого дня фестивалю – Концерт для клавесина соло і арія Ксеркса з опери «Ксеркс»  Георга Фрідріха Генделя та дві сонати і два канцони для сопрано й клавесину, «Бранденбурзький концерт» у версії для струнного квартету й клавесину Доменніко Скарлатті.

Серед виконавців концерту викладачі і студенти Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка: Наталія Свириденко (керівник проекту, клавесин (Київ), Оксана Петрикова (сопрано), Олександра Нікіфорова (сопрано), Віктор Тетеря (тенор), Владислав Федоров (баритон), Євген Васюков (бас) та малий склад Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова».

Відкриття фестивалю відбудеться о 16:00 у Палаці Потоцьких, що на вулиці Коперника, 15.

 

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...