Слухай онлайн
Культура

Фестиваль "Тиждень австрійського кіно" 2020 оголошує програму

9-й щорічний фестиваль "Тиждень австрійського кіно" стартує в Києві 10 вересня. Цього року до програми увійшли чотири повнометражних фільми, а також традиційна добірка короткометражок від фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.

Відкриє фестиваль історична трагікомедія ʺМій друг Зиґмунд Фройдʺ Ніколауса Лейтнера, відомого австрійського телережисера та сценариста. Фільм екранізує німецький роман-бестселер ʺПродавець тютюнуʺ та розповідає про Відень часів нацистської окупації. Головний герой переживає муки першого кохання, а порадою йому допомагає найбільший експерт — сам Зиґмунд Фройд. Стрічка Лейтнера отримала чотири номінації на національну премію Austrian Film Award: за найкращі ролі другого плану, костюми та музику.

Документальний фільм ʺЗа лаштунками Віденської опериʺ запрошує у світ одного з найголовніших оперних центрів світу. На глядачів чекає півторагодинна екскурсія під класичну музику та знайомство із роботою, яка зазвичай залишається невидимою. Зміни тут тривають із сьомої ранку до одинадцятої вечора – Віденська опера закривається лише на два вихідних на рік та продає 99% квитків на свої вистави.

Драма ʺЗемля під моїми ногамиʺ – історія стосунків молодої та успішної бізнес-леді та її старшої сестри, яка намагалася покінчити життя самогубством. Стрічка була вперше представлена публіці на Берлінському кінофестивалі, де претендувала на здобуття премії ʺЗолотий ведмідьʺ та Teddy за найкращий художній фільм. Робота режисерки Марі Кройцер також отримала сім номінацій на Austrian Film Award та здобула премію за найкращу жіночу роль другого плану. Показ цієї стрічки відбувається в рамках тематичного року Calliope Austria 2020: Жінки у суспільстві, культурі на науці, який проводиться за ініціативою МЗС Австрії.

Для сімейного перегляду у програмі фестивалю пропонується пригодницька стрічка ʺЯк я навчився бути дитиноюʺ. Її головний герой – молодший син чудернацької родини кондитерських магнатів, від природи наділений вражаючою уявою та почуттям гумору. Його батько, тиран та цинік, відсилає сина до коледжу. Фільм спільного виробництва Австрії та Німеччини було відзначено трьома номінаціями та премією Austrian Film Award за найкращі костюми.

Також на гостей ʺТижня австрійського кіноʺ чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології.

ʺТиждень австрійського кіноʺ пройде в Одесі (4-6 вересня) та Києві (10-15 вересня). Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази у своєму місті в рамках проєкту ʺКіноклуб. Всеукраїнська мережаʺ. Для цього потрібно подати заявку на сайті.

Організаторами фестивалю виступають Австрійський культурний форум у Києві та компанія ʺАртхаус Трафікʺ. Фестиваль вдячний Райффайзен Банку Аваль, надійному фінансовому партнеру, який вже багато років підтримує українські покази найбільш яскравих і резонансних кіноробіт Австрії. Партнер відкриття – ʺГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життяʺ.

Покази ʺТижня австрійського кіноʺ відбудуться у кінотеатрі ʺЖовтеньʺ з 10 по 15 вересня. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Усі події фестивалю здійснюватимуться згідно з рекомендаціями МОЗ щодо проведення масових культурних заходів під час дії карантину.

Медіапартнери фестивалю: Тиждень, Kinowar, Теленеделя, Корреспондент, Нове українське кино, ХОЧУ, Фраза.юа

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ