Сьогодні, 29 жовтня, під час засідання сесії Львівської облради депутати заслухали звіт комунального підприємства "Телерадіокомпанії "Львів-ТБ" у частині діяльності друкованого засобу масової інформації Львівської облради - газети "Львівщина. Газета Львівської обласної ради" - щодо роботи в 2012 році та за І півріччя 2013-го.
За словами директора КП ЛОР "Телекомпанія "Львів-ТБ" Максима Ощіпка, на газету цього року виділили 500 тис. грн. Вона вийшла друком лише 7 разів. (За увесь звітний період побачило світ 13 номерів).
"Тепер через непроплати казначейства друкарня відмовилася друкувати газету. Заборгованість перед друкарнею сьогодні становить в межах 50 тис. грн", - сказав Ощіпко.
Він пояснив, що газета виходить на сайті телебачення в електронному вигляді.
Він зазначив, що розповсюджувачі газет не беруться її реалізовувати по районах області.
Натомість газету мали б поширювати серед малозабезпечених. Тих, хто отримує газету, начебто визначали жеребкуванням.
Він повідомив, що торік газету передплатило 14 осіб.
З приводу оцінки діяльності газети думки депутатів розділилися. "Свобода" виступала за позитивну оцінку, решта фракцій говорили про недоліки.
Так, Остап Стахів сказав: "Ми маємо робити все, щоб газета та телебачення запрацювали, бо тоді запрацюємо і ми".
Депутат від УДАРу Олександр Старовойт зазначив, що незалежне телебачення та газета - це дуже добре, але не у такому вигляді.
"Я за те, щоб у нас була газета Львівської облради. Її концепція - інформаційний орган: публікуються рішення, кадрові вакансії, тендерні пропозиції. А нині ж кожен номер газети для області є золотим", - сказав Старовойт.
Відповідно, депутати запропонував вивести газету зі структури "Львів-ТБ", призначити відповідального за випуск газети.
"Газета працювала недостатньо, тому не можна оцінити позитивно", - сказав Старовойт.
Голова комісії бюджету Ярослав Качмарик наголосив, що депутати не хочуть сильного і конкурентного ЗМІ Львівської облради.
Голова фракцї Партії регіонів Ігор Грещук заявив, що газета є абсолютно неефективною.
"Ганьба нам всім! Найбільша фракція взяла на себе відповідальність робити цю газету, але повністю провалила роботу. Качмарик майже в кожному номері. Я теж був, але в негативному плані. Ви перетворили газету на ручне ЗМІ", - сказав Грещук.
Однак депутати не спромоглися ухвалити проект рішення за основу, адже проголосувало лише 44 депутати.
Фото - Павло Паламарчук, Гал-інфо.
